-3° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ABD, tam otonom ticari drone uçuşu için adım attı

Güncel - 16 Ocak 2021 08:28 A A


Drone teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte bazı firmalar ticari otonom drone üretimi için çalışmalara başladı. Amerikan Federal Havacılık İdaresi (FAA), yayınladığı bülten ile birlikte tam otonom ticari drone uçuşu için American Robotics adlı firmaya izin verdiğini açıkladı.

Amerika’da tam otonom ticari drone uçuşu testleri başladı

Droneları yapay zeka ile kontrol eden American Robots, FAA ile anlaşma sağlayarak ABD’nin bazı bölgelerinde insansız uçuş gerçekleştirme izni almayı başardı. Deneme uçuşları FAA tarafından belirlenen Kansas, Massachusetts ve Nevada’daki alanlarda gerçekleştirilecek.

Tam otonom ticari drone uçuşu için adım atıldı

Anlaşma ile ilgili açıklama yapan FAA yetkilileri, ” American Robotics tarafından geliştirilen tam otonom drone sistemleri, yakın gelecekte tarım, ulaşım, madencilik sektöründe ve askeri amaçla kullanılabilecek. Bu sayede teknoloji alanında daha iyi konuma geleceğiz. ” ifadelerini kullandı.

FAA yetkilileri, deneme uçuşları için uçuş öncesi güvenlik kontrolü yapılma şartının bulunduğunu belirtti. Deneme uçuşları başarıyla tamamlandığında bir sonraki aşamada insan etkeni tamamen ortadan kaldırılacak.

Scout adı verilen sistem, muhafaza edildiği kutuda yer alan sensörler sayesinde yaklaşık 3.5 km alandaki hareket eden nesneleri tespit edebilecek. Şirket yetkilileri, bu teknolojinin kendi arazisini kontrol altında tutmak isteyen firmalar için geliştirildiğini açıkladı.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 37 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

Güncel - 08:28 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.