ABP Genel Başkanı Bedri Yalçın Malatya’da

Güncel

Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın Malatya’da konuştu. Başkan Yalçın, ““Halka şimdi yeni şeyler söylemek lazım” dedi.

Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, partilerinin amacını, ilkesini ve yapacaklarını Malatya ziyaretinde anlattı.

 

“YURTTA SULH CİHANDA SULH”
 

Genel Başkan Bedri Yalçın, “Amacımız toplumsal barışı sağlayarak halkın zaten hakkı olan haklarını yaşamasını sağlamaktır. Öz değerlerimize ve kaynaklarımıza sahip çıkarak, refah düzeyimizi arttırmak önceliğimizdir. Korku kültürünün yerine sevgi ve güvenme duygusuyla kişinin önce kendiyle sulh olup, toplumda dalga dalga yayılarak Atatürk’ün “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” ilkesini tecelli ettirmektir başlıca amacımız.” dedi.

“EĞRİYE ALIŞIP DOĞRUYU UNUTTUĞUMUZ DÖNEMİ UNUTTURMAK İSTİYORUZ”
ABP’li Yalçın konuşmasının devamında, “Adalet ve fırsat eşitliği artık bu ülkede tesis edilmeli. Biz, ‘patronumuz halktır’ politikasıyla bu yola çıktık. Bu kapsamda yaptıklarımız ve yapacaklarımızın bilgisini paylaşıyoruz. Eğitim ve öğretimde, öğrenci hayata atıldığı andan itibaren bilim ve ilimle öğrendiklerini uygulamalı, yeni nesiller devlet güvencesi altına alınmalıdır. Artık eğriye alışıp doğruyu unuttuğumuz dönemi unutturmak istiyoruz” şeklinde konuştu.
Başkan Yalçın son olarak, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Biz buna inanıyoruz ve ülkemizi dünyanın en huzurlu ve mutlu ülkeleri listesinde birinci sırada yapmak hedefimizdir. Devlet, millete hizmet etmekle mükelleftir. Devlet millet için vardır. Millet güçlü olursa devlet güçlü olur. Anadolu Birliği bu gücün anahtarı olacaktır.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı