19° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ACCA’dan finans ve muhasebe profesyonellerine özel “Finansta Dijital İnovasyon Sertifikası”

ABONE OL
Hibya Haber Ajansı - 08/31/2020 13:31 A A


Teknolojideki gelişme ve değişmeler dünyayı ve toplumları etkilediği kadar mesleklere ve iş yapış şekillerine etki ediyor. Dijitaldeki gelişmeler, finans ve muhasebe dünyasını da yeniden şekillendiriyor ve dönüştürüyor. Yaşanan gelişmelere ayak uydurmak, ayakta kalmanın en büyük gerekliliklerinden biri oluyor. Dijitale ayak uydurmak isteyen, kendilerine ve çalıştıkları kurumlara fayda sağlamayı ve değer kazandırmayı amaçlayan profesyonellerin ise dijital yeteneklerini geliştirmesi zorunlu hale geliyor.

 

ACCA (Fermanlı Ruhsatlı Muhasebeciler Birliği), finans, muhasebe, iş ve danışmanlık alanında çalışıp, gelişmekte olan dijital teknolojilerin finans ve muhasebe mesleği üzerindeki etkisi hakkında daha fazla yetkinlik ve farkındalık kazanmak isteyen profesyonellere Finansta Dijital İnovasyon Sertifikası (Certificate in Digital Innovation for Finance) sunuyor.

 

Finansta Dijital İnovasyon Sertifikası programını tamamlayan katılımcılar; dijitalleşmeyle birlikte finans ve muhasebe mesleğinin gelişimi, yeni teknolojilerin mesleklerine adaptasyonu ve güncel dijital teknolojiler hakkında bilgi sahibi olurken eğitim sayesinde dijital düşünce yapılarını geliştirme fırsatı da yakalıyor.

 

Sertifika programı için ön koşul bulunmuyor

Tamamı online ve İngilizce olan sertifika programına katılmak için herhangi bir ön koşul bulunmuyor. Bu programda katılımcılar, eğitim materyallerine ek olarak deneyim, görüş ve uygulamalarını paylaşabildikleri öğrenme topluluğuna dahil olabiliyor, sistem içerisinde notlarını tutabiliyor ve tüm notlarını PDF formatına aktarabiliyor. Program, 4 ana bölüm altında düzenlenmiş her biri birer saat süren 20 modülden oluşuyor. Sertifika programına kayıt yaptıranlar bir yıl süresince tüm modüllere erişim sağlayabiliyor.

 

4 ana modülde yer alan konu başlıkları şöyle sıralanıyor:

Dijital Teknolojilere Giriş: Dijital İnovasyona Giriş, Büyük Veri, Veri Analitiği, Veri Bilimi, Analitik Araçlar

Yeni Teknolojiler: Makine Öğrenmesi, Robotik Süreç Otomasyonu, Yapay Zeka ve Zeka Artırımı, Veri Hazırlama, Dönüşüm ve Altyapısı, Veri Görüntüleme

Geleceğim Yıkıcı Teknolojileri: Blokzincir Teknolojisi, Bitcoin ve Kripto Paralar, Derin Öğrenme, Tümleşik ve Self- Servis Analitik

Dijital Dönüşüm: Dijital Dönüşümde Finansın Rolü, Dijital Dönüşüm Stratejisi Geliştirmek, Dijital Değişikliği Yönetmek, Kurum İçi Süreçleri Dijitalleştirmek, Ürün ve Hizmetleri Dijitalleştirmek, Dijital Finans: Siz Hangi Aşamadasınız?

Hibya Haber Ajansı

Bu haber 24 kez okundu.
ABONE OL
Hibya Haber Ajansı - 13:31 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin