-8° Açık
  • EURO
  • DOLAR

“Afete Hazır Çocuklar”

ABONE OL
Güncel Haberler - 11/13/2019 16:58 A A


Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve A.E.V Grubu, okul öncesi minik öğrencilere ‘Bilinçli yarınlarımız için afete hazır çocuklar” sloganıyla temel afet bilinci eğitimi vermeye başladı. Manisa’da mühendislik faaliyetleri alanında hizmet veren A.E.V.Grubu, 3-5 yaş okul öncesi çocukların afetler hakkında bilinçlenerek büyümelerini hedeflemek amacıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesini Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütüyor. Proje, okul öncesi çocuklarda afet bilincinin oluşmasını sağlamayı, çocukların önlem alma kültürü ile büyümelerini sağlamayı ve afet eğitimini yaygınlaştırmayı amaçlıyor.
İlk eğitim Afet Hazırlıkları Eğitimi Gününde Sakarya Anaokulunda iki oturum şeklinde gerçekleştirildi. Eğitime Manisa AFAD İl Müdürü Mehmet Şinasi Yılmaz, Planlama Şube Müdürü Jeoloji Mühendisi Güray Karakaya, Eğitim Şube Şefi Esin Kolkesen, AEV Grubu Başkanı Jeoloji Mühendisi Ali Aykut Ece ve 112’den AFAD teknisyenleri katıldı.
Manisa AFAD İl Müdürü Mehmet Şinasi Yılmaz, bir deprem ülkesinde yaşadıklarını, bundan dolayı küçük yaştan itibaren deprem ve afet bilinci konusunda bilgi sahibi olunması gerektiğini kaydederek, bundan dolayı bu tür eğitimleri gerçekleştirdiklerini vurguladı. Yılmaz, “Bugünün küçükleri yarının büyükleri olacak. İçlerinden mühendis olacak, inşaat mühendisi çıkacak, jeoloji mühendisi çıkacak, öğretmen olacak. Biz yarının büyüklerine bugünden önlem alma, farkındalık oluşturma bilinci eğitimini verirsek, yarın daha bilinçli toplum oluşturma gayesine ulaşmış oluruz” dedi.
Planlama Şube Müdürü Jeoloji Mühendisi Güray Karakaya, deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında miniklere bilgilendirdi.
A.E.V. Grubu tarafından planlanan okullarda interaktif olarak yapılan afet eğitimlerinde, afetler küçüklerin yaş gruplarına uygun dille ve çizgi filmlerle anlatılmakta özellikle depremden önce alınabilecek önlemler, afet çantası ve deprem anında doğru davranış şekilleri uygulamalı olarak gösteriliyor. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile A.E.V tarafından yürütülen proje süresiz olarak devam edecek.(BSHA)Kaynak

Bu haber 182 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

ABONE OL
Güncel Haberler - 16:58 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.