32° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Albayrak, ‘Damat müdahale etti’ diyen Dizdar’ı şikâyet etti

Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Avukat Ali Rıza Dizdar’a, Göztepe-Beşiktaş maçından sonra yaptığı konuşma medeniyle soruşturma açıldığı ortaya çıktı.
Spor Haberleri - 06/29/2020 14:55 A A

AJANSSPOR – HABER

Beşiktaş’ın 2-1 kaybettiği ancak kural hatası tartışmalarına neden olan maça dair divan kurulunda kürsüye çıkıp konuşan Dizdar, kullandığı ‘damat’ ifadesi nedeniyle savcılığa ifade verdi.

Bianet’in haberine göre hakaretle suçlanan Dizdar, şikâyetçi konumundaki Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın adının veya unvanının konuşmasında geçmediğini belirterek, “Basında ‘Damat müdahale etti’ cümleleri geçiyordu, ben de konuşmamda sadece ‘damat’ dedim. Ben konuşmamda müştekinin ismini vermedim. Konuşmam Göztepe maçının eleştirisi niteliğindeydi. Herhangi bir kişiyi hedef almadım. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum” diyerek kendini savundu.

Siyasetin müdahale ettiğini savunmuştuSiyah beyazlı kulüpteki seçimlerde kongre divan başkanlığı görevlerini de üstlenen Dizdar’ın söz konusu konuşmasını Ajansspor şu şekilde haberleştirmişti:

“Damat bunu engelledi”

“Göztepe maçını ben hukukçu sıfatının dışında spor hukuku uzmanı olarak izledim. Bütün UEFA, FIFA ve kuralları teker teker inceleriz. Hakem düdüğü, top havadayken çaldı. Neden çaldı? Çünkü bir kural var. Eğer bir tehlikeli harekette bir sporcu yaralanmış ise hakem oyunu hemen durdurur. Gole giden adamı bile durdurur. Çünkü sporcu sağlığı her şeyin üzerindedir. Hakem havadayken çaldı. T

op, Atiba ile Göztepeliler’in arasında geldiğinde çalmadı. Top oraya da gitmeyebilirdi. Burada olan olay şu; maç olduğu yerden tekrarlanma kararı alınmıştı. Açık açık söylüyorum, bildiğim için söylüyorum. İsim de açıklayabilirim. Maç olduğu yerden devam edecekti ama siyasi erk, yani damat bunu engelledi. Ve damat, Sörloth’un cezasını da utanmadan 1 maça düşürttürdü. Yani bunun anlamı, Sörloth Beşiktaş maçına çıksın diye yapılıyor. Bunlar artık görülüyor.”

Bu haber 23 kez okundu.
Spor Haberleri - 14:55 A A


BENZER HABERLER