18° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Annesinin biriktirdiği tüm parayı Twitch’te bağışladı!

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 08/11/2020 07:00 A A


Küçük çocukların mobil cihazları daha fazla kullanması, sadece sağlık sorunları ile sınırlı kalmıyor, bazı sürprizleri de beraberinde getiriyor. Özellikle çocukların oyunlara ilgi gösteriyor olması, anne ve babaların telefonlarında sürpriz harcamalar ile karşılaşılmasına neden oluyor. Daha önce App Store’da çocukların yaptığı bilinçsiz harcamaların iade edildiğine birçok kez şahit olduk.

Küçük çocuk Twitch’te 20000 dolar bağış yaptı!

Bu kez Twitch aynı olay ile gündeme geldi. Küçük bir çocuk annesinin kredi kartını kullanarak Twitch üzerinde yayıncılara 19870 dolar bağış yaptı. Çocuğun bağış yaptığı kişiler arasında amatör yayıncıların yanı sıra oldukça profesyonel hale gelen isimlerde yer alıyor.

Twitch

Haziran ayında iki hafta boyunca gerçekleştirilen bu bağışlar için çocuğun annesi Twitch ile iletişime geçiyor. Daha sonra Twitch’in ödemeler için kullandığı Xsolla firması paranın neredeyse tamamını kadının banka hesabına iade ediyor. Anne bu olaydan sonra oğluna sadece günlük 1 saat oyun oynama izni verdiğini belirtirken, daha fazla sosyalleşmesi için elinden geleni yapacağını vurguluyor.

Benzer olaylara bakacak olursak: Apple, 2014 yılında çocukların yaptığı uygulama içi satın alımlar nedeniyle yaklaşık 32,5 milyon dolar geri ödeme yaptı. Benzer bir şekilde Microsoft, Xbox ile FIFA oynayan bir çocuğun yaptığı 8000 dolarlık harcamayı iade etmiştiHaber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 31 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 07:00 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin