30° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Apple mobil POS konusunda önemli bir adım attı

Teknoloji Haberleri - 08/01/2020 13:00 A A


Apple’ın farklı şirketleri satın alma haberlerine her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Kısa bir süre önce de yeni bir mobil ödeme şirketi satın alması hakkında detaylar ortaya çıktı. Buna göre Apple, iPhone’u doğrudan mobil POS cihazı olarak kullanmaya resmi destek sunmaya başlayabilir.

iPhone mobil POS cihazı olarak kullanılabilecek

Yeni gelen bilgilere göre Apple, Mobeewave isimli bir yazılım şirketini satın almış durumda. Söz konusu bu şirket, sadece iPhone’u değil NFC desteği olan tüm akıllı telefon modellerini doğrudan POS cihazına çeviren bir uygulama üzerine çalışmalar gerçekleştirmesi ile biliniyor.

Rakiplerinden farkı ise herhangi bir ek donanım ya da aksesuar kullanmadan, NFC destekli akıllı telefon modellerini mobil POS cihazına çevirebilmesi oluyor. Mobeewave tarafından ifade edilen kullanım açıklamasından da bu durumu net olarak fark etmek mümkün oluyor.

iPhone pos cihazı

 

Şirkete göre ilk olarak ödenmesi gereken tutar, uygulamaya ekleniyor. Daha sonrasında ödemenin alınacağı kredi kartı, NFC destekli akıllı telefonun arka yüzeyine yaklaştırılıyor. Böylelikle ödeme işlemi kısa bir şekilde tamamlanabiliyor.

Apple’ın Mobeewave şirketini yaklaşık olarak 100 milyon dolar gibi bir ödeme karşılığı satın aldığı iddia ediliyor. Bu satın almadan sonra Mobeewave ile sadece iPhone POS cihazı olarak kullanılmaya başlayabilir. Genellikle Apple, satın aldığı şirketlerin servislerini Android ve diğer platformlara kapatması ile biliniyor. Nitekim yeni mobil POS sisteminde de benzer bir durum söz konusu olabilir.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 18 kez okundu.
Teknoloji Haberleri - 13:00 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin