Apple’dan ödül alan gence belediye sürprizi - Gazete Haberi Gazete Manşetleri Gazete Haberleri
-3° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Apple’dan ödül alan gence belediye sürprizi

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 11/20/2019 15:40 A A


Geçtiğimiz günlerde Bursa’da yaşayan 17 yaşındaki lise öğrencisi Oğuz Akçay, iOS işletim sisteminde telefon görüşmesi yaparken bir hatayı tespit ederek Apple’dan ödül alması ile gündemde gelmişti. Hatırlamak gerekirse;

Telefonla konuşurken güneşin doğuşunu hızlı çekimde kaydetmek isteyen Akçay, kaydı başladıktan yaklaşık 5 saniye sonra telefonunun donduğunu belirtti. Apple logosunun çıktığı, ancak telefon görüşmesinin devam ettiği belirtiliyor.

Apple’dan ödül alan Oğuz Akçay’a belediye burs bağlıyor!

Aradan geçen bir haftanın ardından Akçay bu kez belediye ile gündeme geldi. Sputnik tarafından paylaşılan habere göre Bursa’nın Nilüfer ilçesinde yaşayan Akçay’a destek olmak için belediye harekete geçti. Akçay’ı makamında misafir eden Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem burs bağlayarak destek olacaklarını açıkladı.

Oğuz Akçay - Belediye burs

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Çok etkilendim açıkçası. Burada yaşayan bir kardeşimin, bir dünya devinin eksikliklerini bulma becerisi beni çok heyecalandırdı. Görüyorum ki pırıl pırıl, geleceği parlak olan bir genç arkadaşımız kendisi. Biz de Nilüfer Belediyesi olarak elinden tutacağız, üniversite ve bilişim üzerine eğitimiyle daha iyi noktalara gelecektir. Biz her türlü desteği vereceğiz, kendisini kutluyorum.”

Bu konuda sizin düşünceniz nedir? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.Kaynağa Gitmek İçin Tıklayınız.

Bu haber 138 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 15:40 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.