Araç çağırma hizmetleri için yeni yüzde 100 elektrikli sedan Mobilize Limo

Otomobil


Taksi, özel kiralık araçlar ve filolara özel araç çağırma hizmetleri için ideal %100 elektrikli sedan Mobilize Limo’nun dünya lansmanı, 8 Eylül’de 2021 IAA Münih Otomobil Fuarı’nda gerçekleşecek.

Mobilize Limo, 2022’nin ikinci yarısından itibaren profesyonel kullanıcılara yönelik araç ve hizmetleri içerecek esnek paketler sunacak.

Mobilize, taksi, özel kiralık araçlar ve filolarına özel %100 elektrikli motora sahip dört kapılı 4,67 m uzunluğundaki sedan araç Limo’nun lansmanını gerçekleştiriyor. Yalnızca abonelikle sunulan teklif, kişiye özel mobilite çözümlerini içerecek.

Mobilize Limo, Renault Grubu ve Jiangling Motors Group Co., Ltd (JMCG) tarafından 2018’de kurulan ortaklık sayesinde ortaya çıktı. Araç, Renault Grubu ve ağının 10 yılı aşkın süredir desteklediği araç ve hizmet e-mobilite bilgi birikimi ve deneyiminden faydalanıyor.

Bu yepyeni model, Münih’teki IAA Mobility 2021 otomobil fuarında, 8 Eylül’deki Mobilize özel gününde Renault standında gün yüzüne çıkacak. Ardından, 2022’nin ikinci yarısından itibaren 40 Mobilize Limo aracından oluşan bir filo, Avrupa’nın dört bir yanında kullanıma sunulması planlanan hizmetlerin onaylanması için sahaya sürülecek.

Mobilize CEO’su Clotilde Delbos, ilk Mobilize modeli Limo’nun, yeni markanın araç çağırma pazarında yaşanan dönüşüme yönelik olarak ortaya çıktığını belirterek,” Bir araçla esnek hizmetleri bir araya getiren bu teklif, Mobilize’ın kullanıcılara yeni ihtiyaçlarında eşlik etme becerisini eksiksiz biçimde gösteriyor. Ayrıca Renault Grubu’nun mobilite hizmetlerindeki deneyimi ve “RCI Bank and Services” şirketinin finans alanındaki gücünden doğan benzersiz teknik bilgiyi de ortaya koyuyor” dedi.

Araç çağırma hizmetleri için ideal, uygun maliyetli ve emisyonsuz bir model

Avrupa’nın dört bir yanındaki araç çağırma pazarı (taksiler ve özel kiralık araçlar) büyük bir çıkış gösteriyor; şu anda 28 milyar Euro büyüklüğündeki pazarın 2030 itibariyle 50 milyar Euro’ya çıkması bekleniyor. Bu pazar aynı zamanda elektrifikasyon konusunda hızlı ve yaygın bir büyüme gösterecek. Avrupa çapında ortaya çıkmaya başlayan düşük emisyon bölgelerinden dolayı trafik kısıtlamalarıyla karşı karşıya olanlar için elektrikli modellerin kısa süre içerisinde vazgeçilmez olması bekleniyor.   

Mobilize Limo, prestijli ve düşük maliyetli emisyonsuz araçlar arayan kullanıcılar için ideal çözüm haline geliyor. Şarjlar arasında yaklaşık 450 km menzile sahip aküsü (WLTP sertifikasyonu bekleniyor) ve sessiz sürüş deneyimiyle, elektrikli mobilite konusunda kullanıcı ve filo yöneticilerinin sahip olabileceği endişeleri azaltıyor. 

Mobilize Limo taksiler ve diğer özel taşıma hizmetleri de dahil olmak üzere her tür kullanıcı için araç ve hizmetleri bir araya getiren ortak bir teklif olarak sunulacak. Mobilize’nin teklifi, ister tam zamanlı, ister yarı zamanlı ya da tek seferlik kullanıcılar olsun, herkese uygun hizmetlerin yer aldığı eksiksiz bir paket olacak. Bu hizmetler aynı zamanda diğer Renault Grubu elektrikli araçları ile de kullanılabilecek.

RCI Bank and Services tarafından yönetilen Mobilize kiralama sözleşmeleri esnek kilometre ve sözleşme süreleri içerecek. Serbest çalışan kullanıcılar kullandıkça öde çözümüne erişebilecek. Mobilize, Taksi, özel kiralık araç hizmetleri sunan filo operatörleri için Toplam Operasyon Maliyetini optimize etmek ve operasyonel kusursuzluğu sağlamak amacıyla faaliyetlerine uygun eksiksiz bir çözüm sunmak (filo sevkiyatı, ödeme, araç şarjı, bağlanabilirlik…) için yeni kurulan ortak şirketlerden oluşan ağını genişletecek.

Mobilize paketleri aynı zamana üretici destekli garantiler, bakım, sigorta ve şarj çözümleri gibi çeşitli hizmetleri içerecek. Her şey dahil rekabetçi paketler (detaylar daha sonra açıklanacak) ticari operatörlere huzurlu çalışma imknı sunacak.