ASUS, OLED ekranlı 6 yeni modelin tanıtımını yaptı

Teknoloji


Dünyanın lider bilgisayar üreticisi ASUS, “Create the Uncreated” sloganıyla gerçekleştirdiği lansmanda Zenbook, Vivobook ve Expertbook serilerine ait OLED ekranlı yeni dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı. Son teknolojilerle donatılmış yeni ASUS bilgisayarlar; yaratıcı içerik üretmede henüz yolun başında olanlar ve oyuncular için Vivobook Pro 14X/16X OLED ve Pro 14/15 OLED, ultra taşınabilirlik ve esneklik arayanlar için Zenbook 14X OLED ve 14 Flip OLED, kurumsal süreçlerde üst düzeyde netlik isteyen çalışanlar için Expertbook B5 OLED ve B5 Flip OLED modellerinden oluşuyor.

OLED panelleriyle geliştirilen Vivobook ve Zenbook serisine ait yeni modeller, yaratıcı işlerle ilgilenenlerin ihtiyaçlarına eksiksiz cevap veren özelliklerle donatılırken; kurumsal firmalara hitap eden BUSINESS serisinin son üyeleri Expertbook B5 OLED ve Expertbook B5 Flip OLED ise, iş dünyasında verimliliği üst seviyeye taşıyacak özelliklere sahip.

Dünyanın ilk VESA Ekran HDR 600 sertifikasına sahip OLED ekranlı bilgisayarı

ASUS’un Vivobook Pro serisi, dünyanın ilk VESA Ekran HDR 600 sertifikasına sahip OLED panelli dizüstü bilgisayar modellerini içermesiyle dikkat çekiyor. Yeni Vivobook Pro 14X/16X OLED, 14 inç ve 16 inç NanoEdge 4K OLED ekranları, AMD Ryzen 5000 H ve Intel Core i7 serisi mobil işlemcileri, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti grafikleriyle kullanıcılarına, en yaratıcı hayallerini dahi tasarıma dökebilecek bir dizi yenilik sunuyor. 96 Wh’a kadar yüksek kapasiteli pil ve çift fanlı soğutma özelliğine sahip ASUS’lar, kullanıcılarına kesintisiz ve konforlu bir çalışma imkanı veriyor. Vivobook Pro 14X/16X OLED; eloksal metal 0° siyah ve zigzag kaplamalı meteor beyazı renk seçenekleriyle, yüksek performansın yanında şık bir tasarım arayışında olanların da beklentilerine cevap veriyor.

ASUS ve Adobe işbirliğinde geliştirilen DialPad Teknolojisi

Tüm bu yeniliklerin arasında en çarpıcı olanı ise ASUS’a özgü geliştirilen DialPad teknolojisi. Kreatif odaklı çalışmalarda zamandan tasarruf etmek ve böylece yaratıcı süreçleri kolaylaştırarak performansı artırmak amacıyla ASUS ve Adobe işbirliğinde gerçekleştirilen DialPad teknolojisi, ufak dokunuşlarla büyük işler çıkarmayı mümkün kılıyor.

 

Modern ve güçlü; Vivobook Pro 14/15 OLED

Modern ve benzersiz bir tasarıma sahip olmasıyla dikkat çeken Vivobook Pro 14/15 OLED, dingin mavi ve soğuk gümüş olmak üzere iki farklı renk seçeneği sunuyor. Vivobook Pro 14/15 OLED, 14-inç ve 15-inç NanoEdge 2.8K/FHD OLED ekranları, Harman Kardon sertifikalı bluetooth hoparlörüyle kullanıcılarına içerik üretirken veya oyun oynarken mümkün olan en gerçekçi deneyimi yaşatıyor. En yeni AMD Ryzen 5000 H serisi ve Intel Core i7 mobil işlemciler, NVIDIA GeForce RTX 3050 grafik kartı, çift fanlı soğutma sistemi ve ultra hızlı WiFi 6 özellikleriyle öne çıkan ultra şık Vivobook Pro 14/15 OLED, kullanıcılarına yaratıcılıklarını en uç seviyede ortaya koyma olanağı sağlıyor.

 

Zenbook Pro Duo 15 OLED, çoklu görevler için tasarlandı