ASUS, ProArt serisinin yeni üyelerini tanıttı

Teknoloji


ASUS, yaratıcı içerik üreticileri için geliştirdiği ProArt serisinin yeni üyelerini “Create the Uncreated” sloganıyla gerçekleştirdiği lansmanla tanıttı. OLED ekranlı dizüstü ve masaüstü bilgisayarlardan, dünyanın ilk Calman Verified sertifikalı projektörüne kadar yeni birçok modelin görücüye çıktığı etkinlikte, ASUS ve Adobe işbirliğinde hayata geçirilen DialPad teknolojisi de ilk kez izleyicilerin beğenisine sunuldu. Yaratıcılıkta sınır tanımayan profesyoneller için en küçük detayın bile düşünüldüğü yeni modeller, tüm ihtiyaçları ufak dokunuşlarla karşılayan zengin konfigürasyonları ile dikkat çekti.

 

Dünyanın lider bilgisayar üreticisi ASUS, yaratıcı içerik üreticileri için profesyonel çözümler sunma misyonuyla geliştirdiği ProArt serisinin en yeni üyelerini tanıttı. “Create the Uncreated” sloganıyla gerçekleşen lansmanda, OLED ekranlı yeni dizüstü bilgisayarlar ProArt Studiobook 16 ve Pro 16 tanıtıldı. Aynı zamanda dizüstü modelleri destekleyen ProArt İstasyonu PD5, ProArt Ekran PA147CDV ile OLED PA32DC, ProArt X570-içerik oluşturucu Wi-Fi ve ProArt Projektör A1’in yer aldığı kapsamlı bir ProArt ekosistemi sunuldu. Yeni bilgisayar ve aksesuarların yanı sıra içerik üreticilerinin  kullandıkları uygulamalardan en verimli şekilde faydalanmalarına olanak sağlayacak DialPad teknolojisi de ilk kez duyuruldu. ASUS Adobe işbirliğiyle hayat bulan DialPad teknolojisi, Photoshop®, InDesign®, Premiere Rush®, 100 GB bulut depolama alanı ve Adobe Fonts erişimi dahil 20’den fazla popüler Adobe uygulamasına hızlı ulaşım ve uygulamalar içinde ufak dokunuşlarla büyük işler yapma fırsatı sunuyor. 

Yaratıcıların ihtiyacı olan her şey düşünüldü

ProArt Studiobook 16 OLED ve ProArt Studiobook Pro 16 OLED dizüstü bilgisayarlarla ProArt Ekran PA147CDV, ProArt Mouse MD300 ve ProArt Mouse Pad PS201, sürekli hareket halinde olan kullanıcıların konforu düşünülerek tasarlandı. ProArt Station PD5 masaüstü ve ProArt X570-içerik oluşturucu Wi-Fi ana kartı ise üretkenliği artırmak için eşsiz bir bilgi işlem gücüne sahip. Otomatik kalibrasyonlu dünyanın ilk OLED monitörü olan ProArt OLED ekran PA32DC, en canlı görselleri sunarken, dünyanın ilk Calman Verified sertifikalı projektörü ProArt Projektör A1 ise görüntülerin gerçeğe en yakın renklerle yansıtılmasını sağlıyor. Windows 11 ile uyumlu anakart ve işlemcilerle güçlendirilen ProArt serisinin yeni bilgisayarları,  en talepkar içerik oluşturucularının dahi ihtiyaçlarını karşıladığını ve kullanıcılardan tam not aldığını NVIDIA Studio onayıyla da kanıtlıyor.

Yaratıcı dostu tasarım; ProArt Station PD5

Güçlü ve modern bir masaüstü bilgisayar olmasıyla dikkat çeken ASUS ProArt Station PD5, hem evde hem de ofiste yaratıcılığı üst seviyeye taşıyacak özellikler içeriyor. Yüksek performanslı 11. Nesil Intel Core i9 işlemci, NVIDIA GeForce RTX™ 3070 ve A2000’e kadar olan grafik kartına sahip ProArt Station PD5, ses ve video düzenlemeden en zorlu 3D modellemeye kadar her

 

türlü işlemde kesintisiz performans sunuyor. Sorunsuz iş akışları ve üstün üretkenlik için tasarlanan cihazda, olası yanlış dokunuşları engellemek için ASUS Lumiwiz™ LED göstergeleri de bulunuyor. ProArt Station PD5, aletsiz sabit sürücü tepsisi ve güç düğmesi koruması dahil olmak üzere tasarımındaki  kullanıcı dostu  dokunuşlarla da göz dolduruyor.