Ayakkabı yan sanayi CNR’da ticarete başladı

Güncel


Ayakkabı sektörünün merakla beklediği AYSAF – Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı, ziyaretçilerine kapılarını açtı. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık A.Ş. tarafından 64’üncü düzenlenen fuar, CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde 3 Temmuz 2021 tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. Fuarda, sektöre dair yeni ürün ve teknolojiler görücüye çıkıyor.

 

Üretim hızlandı, yan sanayi canlandı

Pandemi koşullarının hafiflemesi Pazarların birer birer açılmasını sağlarken, 150 milyar dolarlık bir ekonomi yaratan dünya ayakkabı sektörü de üretimini hızlandırdı. Ayakkabı yan sanayinin de aynı oranda canlanmasını sağlayan bu gelişme, AYSAF Fuarı’na da yansıyor. Dünya ayakkabı yan sanayinin kalbinin attığı fuarda, yabancı ziyaretçi sayısı geçen yıla göre yüzde 10 oranında artış gösterdi. Yabancı katılımcıların Türk satın almacılara ürün satma isteğinin de öne çıktığı fuarda, ihracata ve ithalata milyarlarca dolarlık katkı sağlanıyor.

 

Dünyanın dört bir yanında ziyaretçi akını

300’ün üzerinde firmanın son teknoloji ürünlerini sergilediği fuar; aralarında Ukrayna, Mısır, Nijerya, İran, Rusya, Suriye, Tunus, Bulgaristan, Pakistan, Özbekistan, Hindistan, Lübnan, Moldova, Kazakistan, Filistin, Romanya, Almanya, Irak, Hollanda, Polonya, Birleşik Krallık, Azerbaycan, Yunanistan, Kırgızistan, Suudi Arabistan, Sırbistan, Türkmenistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), ABD, Zambia, Cezayir, Bangladeş, Belarus, Gürcistan, İtalya, Ürdün, Makedonya ve Fas’ın da yer aldığı ülkelerden binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Aksesuar ve tekstil ürünlerinden kalıp, taban, topuk, küf, kimyasallar, bitmiş ve yarı mamul ham deri, suni deri ve deri işleme makinelerine kadar sektöre yönelik tüm yenilikçi ürünlerin tanıtıldığı fuarda, Türk ayakkabı yan sanayi de en güçlü markalarıyla temsil ediliyor. 

Hibya Haber Ajansı