Başkan İduğ alanda - Gazete Haberi Gazete Manşetleri Gazete Haberleri
Açık
  • EURO
  • DOLAR

Başkan İduğ alanda

ABONE OL
Hibya Haber Ajansı - 10/31/2020 22:06 A A


Kılıçdaroğlu ile birlikte depremzedelerin yanında

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, depremin ikinci gününde de sahadaydı. Deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere İzmir’e gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na eşlik eden Başkan İduğ, tüm imkanlarını depremzedeler için seferber ettiklerini söyledi.

 

Yıkımın yaşandığı yere gitti

Depremin yaşandığı andan itibaren felaket bölgesinden hiç ayrılmayan Bornova Belediye Dr. Mustafa İduğ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti kurmayları ile birlikte ilk olarak en büyük yıkımın yaşandığı Bayraklı ilçesi’ndeydi. Kurtarma ve enkaz çalışmalarını Kılıçdaroğlu ve  beraberindekilerle birlikte izleyen Başkan İduğ, yetkililerden bilgi aldı.  

Hacılarkırı’nda acıları paylaştı

Başkan İduğ, buradaki incelemelerin ardından depremde yaşamlarını yitiren İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Seha Yüksel’in eşi Burcu Yüksel ile iki çocuğunun Bornova Hacılarkırı Mezarlığı’nda düzenlenen cenaze törenine katıldı. 

 

Hastanede yaralıları ziyaret etti

Kılıçdaroğlu ile birlikte Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören depremzedeleri de ziyaret eden Başkan İduğ, Ege Üniversite Rektörü Profesör Dr. Necdet Budak’tan yaralıların sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Yaralılara geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan İduğ, hastane önünde endişe içinde bekleyen yakınlarına da moral verdi. 

İZUM’da kriz toplantısına katıldı

İduğ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Yöneticileri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve diğer ilçe belediye başkanlarının katılımıyla İzmir Ulaşım Merkezi’nde (İZUM) oluşturulan kriz masasındaki değerlendirme toplantısında da yerini aldı.

 

İduğ: Yaraları birlikte saracağız                           

Bornova Belediyesi olarak tüm imkanlarını depremzedeler için sefer ettiklerini söyleyen Başkan İduğ, “Dünden bu yana deprem bölgesinden hiç ayrılmadık. Bugün de CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yöneticilerimiz ile birlikte depremzedelerin yanındaydık. Hepimizin acısı büyük ama ateş daha çok düştüğü yeri yakar. Ülke olarak yaralarımızı hep birlikte sarmak durumundayız. Dün ve bugün olduğu gibi maddi ve manevi her türlü desteğimiz bundan sonra da sürecek” dedi.  

Hibya Haber Ajansı

Bu haber 42 kez okundu.
ABONE OL
Hibya Haber Ajansı - 22:06 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.