22° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Beşiktaş’ın kadrosu plansız

Beşiktaş Derisi’nin Temmuz sayısında değerlendirmelerde bulunan asbaşkan Emre Kocadağ, bu sezonki kadronun plansız kurulduğunu ifade etti.
Spor Haberleri - 06/29/2020 15:55 A A

AJANSSPOR – HABER

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, bu sezonki kadronun plansız kurulduğunu söyledi.

Beşiktaş dergisinin Temmuz sayısına bir röportaj veren Kocadağ, “Radikal kararlar almak zorundayız ne yazık ki. Elimizde plansız yapılmış bir kadro var. Fazla sayıda kiralık oyuncu, kontratı biten oyuncular, bütçe olarak yeni gerçeklerin çok üzerinde oynayan oyuncularımız var. Yaş ortalaması yüksek bir takımız. Tüm bunları hocamızla değerlendirip alacağımız kararlarla bizim yönetim politikamıza ve Beşiktaş değerlerine uyan bir ekiple şampiyon olacak kadroyu oluşturacağız” dedi.

Öze dönüş anayasamız

Futbol A takımında da sorumlu olan Kocadağ, finansal ve idari açıdan Beşiktaş tarihinin en zor döneminde yönetime geldiğiklerini belirterek, “Tüm gelirleri temlik edilmiş, kulübün işleyişi noktasında karar mekanizmaları demoralize olmuş, daha fazla sürdürülemeyeceği anlaşılınca da seçim kararı alınmıştı. Bunun yanında sportif açıdan başarısızlık, sıralamada çok aşağılarda ve moralsiz bir futbol takımı vardı. Tüm bunlarla tüm gücümüzle mücadele ederken tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemisi ortaya çıktı. Başkanımızın mücadele azmi, biz yönetim kurulunu da bu zor dönemde ayakta tuttu diyebilirim.

Öncelikli hedefimiz, kulübü idari açıdan iyi yönetmek; finansal açıdan yönetilebilir hale getirmek. Bu nasıl olacak? İlk olarak her alanda yeniden yapılanmaya başladık. ‘Öze dönüş’ bizim bu anlamda anayasamız ve hedefimiz; hem futbol takımında hem amatör branşlarda bunu hedefliyoruz. Futbol tarafında hocamızla beraber altyapı ve A takımı birbirine yaklaştıracak projeleri hayata geçirmenin arifesindeyiz. Beşiktaş’ın geleceğini oluşturacak sporcuları yetiştirme ve aynı zamanda her sene hedefe koşacak şampiyonluklar yaşayacak takım kurma hedefindeyiz. Geçmiş dönemlerde yapılan plansız suni transferler değil, değerinde fayda sağlayacak uzun yıllar hizmet edecek oyuncularla başarıya ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Kampanyaya destek istedi

Koronavirüsle birlikte tasarrufun bir numaralı önlem olacağını kaydeden Kocadağ, “Kulüplerin milyarlarca lira borçlu hale gelmesinin tek nedeni kötü yöneticiler değil. Yöneticiler ve başkanlar, bu harcamaları yaparken müdahale etmeyen, kural koymayanlar da, en az onlar kadar sorumlular” dedi.

Kocadağ, son olarak, taraftarlardan ‘Bırakmam Seni’ kampanyasına da destek olmalarını istedi.

Bu haber 20 kez okundu.
Spor Haberleri - 15:55 A A
Etiketler:
BENZER HABERLER