18° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Bill Gates corona virüs için tarih verdi!

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 08/11/2020 10:24 A A


Corona virüs salgınından en çok etkilenen isimlerin başında Bill Gates geliyor. Hayır, Microsoft’un kurucusu Bill Gates virüse yakalanmadı, ancak komplo teorilerinin kurbanı olarak virüsün yayılmasına neden olan kişi olarak suçlandı.

2015 yılındaki TED Talk konuşmasında “Önümüzdeki yıllarda herhangi bir şey 10 milyondan fazla insanı öldürürse, bu savaştan çok bulaşıcı bir virüs olacaktır” ifadelerini kullanarak 5 yıl öncesinden salgın konusunda uyarılarda bulunması tüm dikkatleri Gates’in üzerinde topladı ve tedavi konusunda sorumluluk yükledi.

Bill Gates: corona virüs gelişmiş ülkelerde 2021 yılında bitecek

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve bu yılın başından itibaren tüm dünyayı kasıp kavuran virüsün ABD’deki etkisi herkes tarafından bilinir hale geldi. Salgın tüm hızıyla devam ederken, FDA’nın COVID-19 yani corona virüs aşısı için en iyimser tahmini bu yılın sonları. Tabi bu garanti edilemiyor ve Dr. Fauci’ye göre ilk etapta çıkacak olan aşının etkisi yüzde 50 civarlarında olabilir.

Gates uzun bir aradan sonra “Corona virüs aşısı ne zaman çıkacak?” sorusuna yanıt verdi. Salgın nedeniyle trilyonlarca dolarlık borçların olduğunu ve birçok ülkede ekonominin kötü olduğunu kabul etmemiz gerektiğini dile getiren Gates tüm bunlara rağmen aşı çalışmalarında gelinen noktayı umut verici görüyor.

Gelişmiş ülkelerin salgınla mücadele konusunda daha avantajlı olduğunu belirten Gates’e göre 2021 yılının sonunda gelişmiş / zengin ülkelerde virüs kontrol altına alınmış, bitme noktasına gelmiş olacak. Dünyanın geri kalanında ise 2022 yılının sonuna doğru her şeyin yoluna girmeye başlayacağını dile getiriyor.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 34 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 10:24 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin