Bitci MXGP of TURKEY’de EMXOPEN ve MXWOMEN’a büyük ilgi

Spor


Motokrosun formulası MXGP’nin iki etabının düzenleneceği Afyonkarahisar’da Bitci MXGP of TURKEY, Avrupa Motokros Şampiyonası (EMXOpen) ile başladı. Bugün Dünya Kadınlar Şampiyonası (MXW) da yapılıyor. 

Yarışlar Türkiye’de TRTSPOR YILDIZ’dan canlı yayınlanıyor

AVRUPA ŞAMPİYONASI’NDA BORTOLI ŞAMPİYONLUK AVANTAJINI KAPTI

Dünya Kadınlar ve Avrupa Motokros Şampiyonası Afyonkarahisar’da yapıldı.

Avrupa OPEN Motokros Şampiyonası’nda (EMXOpen) birinciliği Honda’dan Davide De Bortoli 30:25:528’lik derecesiyle kazandı. İkinciliği KTM’den Tomasz Wysocki alırken üçüncülüğü Husqvarna’dan Simone Croci aldı.

Türkiye’den yarışan Batuhan Demiryol 6’ncı, Şakir Şenkalaycı 7’nci, Murat Başterzi 8’inci, Mehmet Çelik 9’uncu, Volkan Özgür 10’uncu, Ata Kahvecioğlu 11’inci, Berkay Kocakaya ise 12’inci oldu.

Bu sonuçlarla, Honda takımından Davide De Bortoli puanını 204’e çıkararak şampiyonluk yolunda büyük avantaj sağladı. EMXOpen’da sezon 6’ıncı etabı olan MXGP of AFYON’daki yarış ile sezon tamamlanmış olacak.

KADINLARDA DUNCAN KAZANDI

Dünnya Kadınlar Şampiyonası (MXWomen TURKEY) yarışında birinciliği Kawasaki’den Courtney  Duncan 25:06:664 ile kürsüde birinciliğe ulaştı. GASGAS’dan Kiara Fontanesi ikinciliği, Yamaha’dan Nancy Van De Van ise üçüncülükle tamamladı. 

IRMAK YILDIRIM TARİHE GEÇTİ

Şampiyonaya Türkiye’den katılan milli sporcu Irmak Yıldırım mücadeleyi 25’inci sırada tamamladı. 16 yaşındaki genç sporcu MXWomen’da yarışan ilk Türk kadın yarışçı oldu. 

Diğer yandan, İran da ilk kez yarışta Fahimeh Nematollahi tarafından temsil edildi.