-0° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Borsada tedbir uygulaması

ABONE OL
Hibya Haber Ajansı - 11/24/2020 18:59 A A


Borsa İstanbul A.Ş’de, yatırım aracı bazında tedbir uygulanması kararı alındı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, kararlarla ilgili şu bilgiler paylaşıldı:

”Borsa İstanbul A.Ş Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5 ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Yeşil Yatırım Holding A.Ş (YESIL.E) payında 25.11.2020 tarihinden itibaren 3 ay süreyle mevcut ‘Açığa Satış Yasağına’ ilave olarak ‘Kredili İşlem Yasağı’ ve ‘Brüt Takas’ önleyici tedbirleri uygulanacaktır.   Tedbirlerin uygulanacağı son tarih 24.02.2021’dir.

Borsa İstanbul A.Ş Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5 ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle İz Hayvancılık Tarım ve Gıda Sanayi A.Ş (IZTAR.E) payında 25.11.2020 tarihinden itibaren 3 ay süreyle ‘Tek Fiyat Yöntemiyle İşlem Görme’, ‘Piyasa Emri ve Piyasadan Limite Emir Giriş Yasağı’ ve ‘Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımının ve Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması’ önleyici tedbirler uygulanacaktır. IZTAR.E payında tedbirlerin uygulanacağı son tarih 24.02.2021’dir.

Borsa İstanbul A.Ş Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5 ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tesisleri İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SAFKR.E) payında 25.11.2020 tarihinden itibaren 1 ay süreyle mevcut ‘Açığa Satış Yasağına’ ilave olarak ‘Kredili İşlem Yasağı’ ve ‘Brüt Takas’ önleyici tedbirleri uygulanacaktır. Tedbirlerin uygulanacağı son tarih 24.12.2020’dir.”

Hibya Haber Ajansı

Bu haber 63 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

ABONE OL
Hibya Haber Ajansı - 18:59 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.