-1° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 11/24/2020 19:56 A A


Günümüzde sosyal medyada gerçekleştirilen çekilişlerin sayısı gözle görülür şekilde arttı. Aynı zamanda çekiliş ile verilen hediyelerin de maddi değeri ciddi şekilde artıyor. Geçtiğimiz yıllarda telefon verilen çekilişlere şaşırılırken, şu anda ev bile verilen çekilişler gerçekleştiriliyor. Peki bu çekilişler gerçekten şeffaf ve güvenilir mi yoksa çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?

Sonuçlarının nasıl belirlendiği belli olmayan çekilişler, nereye gidiyor?

Çekilişlerin sayısı ve verilen hediyelerin maddi değerinin her geçen gün arttığını görüyoruz. Ancak bu çekilişlerin etik ve yasal yolları ne derecede tercih ettiği konusu pek de aydınlık değil. Hatta çekilişin artık bir sektöre dönüştüğünü de söyleyebiliriz.

Bu meselenin sektöre dönüşmesiyle birlikte; çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu sorusu da akılları kurcalıyor. Hakkı Alkan kişisel YouTube kanalında, bu konuyu ele aldı. Çekilişlerin sayısındaki artışın, verilen hediyelerin astronomik maddi değerlere sahip olmasının nedenlerini açıkladı.

Yukarıdaki videoda daha detaylı şekilde ele alınan çekiliş sektörü, bugün çekiliş mafyası şeklinde tanımlayabileceğimiz kişilere büyük kazançlar sağlıyor. Bu kazançların nasıl elde edildiğini ise Hakkı Alkan, Instagram hesabına gelen bir direkt mesajdan yola çıkarak açıklıyor. Ayrıca videoda, çekilişlerin amacından bu şekilde sapmasının nasıl önüne geçileceği ve nasıl düzenlenmesi gerektiği konusunda da öneriler söyleniyor.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 47 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 19:56 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.