Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika ziyareti öncesi basın toplantısı düzenledi

Güncel


Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Angola ve Togo’ya Türkiye’den cumhurbaşkanı düzeyinde ilk ziyaretler olması hasebiyle bu ziyaretler önem taşıyor. 

Bu ziyaret ülkelerimiz arasında yeni bir dönemin de başlangıcı olacaktır. 

Togo Cumhurbaşkanı’nın ev sahipliğinde Burkina Faso Cumhurbaşkanı ve Liberya Cumhurbaşkanı ile bir çalışma yemeğinde bir araya geleceğim.

Nijerya geçtiğimiz yıl 2 milyar dolar büyüklüğündeki ticaret hacmi ile sahra altı Afrika’da en büyük ticaret ortağımız oldu.

Bu rakamı 5 milyar dolar seviyesine taşımayı amaçlıyoruz. Türkiye ile Afrika’yı her alanda yakınlaştırmaya devam ediyoruz.

Kemal Kılıçdaroğlu sorusu

Değerli arkadaşlarım öncelikle bu açıklama, tabi CHP zihniyetinin vesayet zihniyeti olduğunun açık bir itirafıdır. CHP zihniyetinin ilk çılgınlığı da değildir.

Bu hukuk dışı çağrı kamu düzenine aykırıdır. Bunlar demokrasinin olduğunu bilmiyorlar. Bunlardan tamamen uzaklar. Milletimiz Cumhurbaşkanlığı seçiminde cevabını verdi. Milletimiz bunlardan bıktı ve Cumhurbaşkanlığı sistemini seçti.

Yeni sistem bürokrasinin siyasi olma özelliğini ortadan kaldırdı. Türkiye bir hukuk devletidir, bunu bay Kemal’e hatırlatıyorum. Bay Kemal’in adeta oyun oynadığı bir alan da değildir. Şunu bilmesi lazım, heves ettiğiniz günler, vesayet günleridir ve onlar da geride kaldı. 

Biz CHP’nin özlemini çektiği vesayet düzeninin defterini çoktan dürdük.

Cumhurbaşkanı’ndan en alt düzeydeki memura kadar herkes görevini hukuka göre yapmak zorundadır. Sen nasıl olur da bu ülkenin memurlarını tehdit edersin.

Yerel seçimde iş başına geldiniz belediyeleri boşaltıyorsunuz AK Parti ikjtidarı elindeki gücü size karşı düşündü, böyle bir adım attı mı? Hayır. Kılıçdaroğlu’nun milletimizi ilk tehdidi de bu değildir. Hakimlerdne başaldı, polislere kadar pek çok kamu görevlisine tehditler savurdu.

Bu içerik, Hibya Haber Ajansı tarafından hazırlanmıştır. Haber sistemimize otomatik olarak çekilip yayına verilmektedir. Bu içerikler üzerinde gazetehaberi.com editörlerinin herhangi bir tasarrufu yoktur, sorumluluk ilgili ajansındır.