Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu

Politika


Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Sezai Karakoç’un vefatı hepimiz için çok önemli bir kayıp tüm insanlığın başı sağ olsun.

AK Parti Grup Başkanı seçilen İsmet Yılmaz’a yeni görevinde başarılar diliyorum.

Profesör Doktor Naci Bostancı hocamız 2023 seçimleri hazırlıklarında önemli sorumluluklar üstleneceği için görevinden affını istedi. Naci hocamıza grup başkanı sıfatıyla bugüne kadar yaptığı hizmetler için şahsım grubum adına ayrıca teşekkür ediyorum.

Meclisin lokomotifi Cumhur İttifakına oluşturan partilerin milletvekilleridir.

Milletvekillerimiz ne kadar iyi çalışır ne kadar hayırlı hizmetlere imza atarsanız demokrasimizin üç saç ayağından biri olan yasamanın gücü ve itibarı o derece artar.

Her ne kadar da olsa milletvekilliği sıfatının gerektirdiği vakara duruşa ahlaka ve haysiyete sahip bulunmayanlar çıkabilir.

Meclisimiz milletimizin hukuki süreç nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın şehit yakınlarına hakaret edenlerin bizim de milletimizin de gözünde milletvekilliği sakıt olmuştur.

Bu küfürbaz terbiyesiz yüzsüz erdemsiz kişiliklere hak ettiği dersi gittikleri platformda ve sandıkta mutlaka verileceğine inanıyorum.

Genel başkanı bir bayan olanın küfrü asla yenilir yutulur değildir. Bir bayanın ağzından yavşak, yavşaklar diye bir ifade çıkar mı ? Ne yazık ki bu çatı altı bunu da gördü.

Ben diyorum ki milletim işte bu tür bir bayana gereken dersi gereken cevabı İnşallah 2023’ün Haziran’ında verecektir.

Zira bu çatının altı bu tür kadınlara asla müsaade etmez.

Karşınıza geçip bölücü örgüt propagandası yapana mahcup bir eda ile mukabele ediyorsunuz. Buna karşılık şehit yakınının hiç bir hakaret içermeyen isyanına bacısına söverek tekmeleyerek cevap veriyorsunuz.

Bu içerik, Hibya Haber Ajansı tarafından hazırlanmıştır. Haber sistemimize otomatik olarak çekilip yayına verilmektedir. Bu içerikler üzerinde gazetehaberi.com editörlerinin herhangi bir tasarrufu yoktur, sorumluluk ilgili ajansındır.