Cumhurbaşkanı Erdoğan, MSÜ Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni’nde konuştu

Eğitim


Erdoğan’ın konuşmaından satır başları şöyle:

“Bizim karasıyla deniziyle havasıyla tüm unsurlarıyla yüreği Allah vatan ve millet sevgisiyle dolu bir ordumuzdan bu mübarek orduyu yozlaştırmak tarihimiz yolundan uzaklaştırmak içten içe çürütmek için çok uğraştılar çok oyunlar sergilendi.

Malazgirt Zaferi’nin hemen ardından Çaka Bey ile başlayan denizlerdeki hakimiyetimizi güçlendirmemize sizlerde katkıda bulunacaksınız. Dünyanın ilk askeri havacılık teşkilatlarından olan ve 1911 yılından beri semalarımızı koruyan hava kuvvetlerimizin artık çok geniş bir alana yayılan faaliyetlerine sizlerde destek vereceksiniz.

Milli Savunma Üniversitemizin yeni yapısı ve kadrosuyla faaliyete geçmesinin ardından 4 yıllık eğitimlerini tamamlayarak mezun olan temel illerimizde Türk Silahlı Kuvvetlerimiz artık daha güçlüdür daha kabiliyetlidir.

Kara Harp Okulumuzdan mezun olan 903 Türk ve misafir teğmenimizin ardından bugün de Deniz Harp Okulumuzdan mezun olan 298 ve Kara Harp Okulundan Hava Harp Okulumuzdan mezun olan 251 teğmenimizi özellikle şahsım ailem ve milletim adına tebrik ediyorum.

Bizim milletimiz her dönemde askeri kabiliyetleri ile hep öne çıkmıştır.

Asırlar boyunca adaletli hakkaniyetli yönettiğimiz topraklarda hep huzur hakim oldu.

Türk silahlı kuvvetlerimiz eğitim modelindeki değişimi de içeren yeni vizyonuyla artık başarılarıyla küresel düzeyde takdirle takip edilen bir konuma ulaşmıştır.

Türkiye’nin önüne dizilen tuzakları aşarak yeniden asli gündemimize odaklandık.

Kendi göbeğimizi kendimiz kesmeye karar verdik. İHA’larımız var mı? Artık silahlarımız var mı? Artık Akıncılarımız var mı? Hepsi var.

Herkes bizden talep ediyor ve işte Azerbaycan da Libya’da bizim SİHA’larımız var.

Bunlar Kıbrıs’ta bize telsiz vermediler, ellerinden gelse tanklarımızı yürümez gemilerimizi limandan kalkamaz hale getirecekler.