19° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Su Ürünleri Avcılık Sezonu’nun açılışına katıldı

ABONE OL
Hibya Haber Ajansı - 08/31/2020 21:30 A A


Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

– Giresun’daki vergi mükelleflerimizin 30 Kasım 2020 tarihine dek mücbir sebep hali kapsamına alınmasını kararlaştırdık.

– Atlas Okyanusu’ndan Hint Okyanusu’na kadar, açık sularda avcılık yapabilmeleri için 10 ülke ile anlaşma imzaladık. Atlas Okyanusu’nda Moritanya başta olmak üzere birçok yerde 100’e yakın balıkçı gemimiz 1500’ün üzerinde tayfayla avcılık yapıyor.

– 12 metre ve üzeri boylardaki 1650 balıkçı gemisinin avcılık faaliyetleri uydu aracılığıyla anlık olarak izleniyor. Yeni sezonla birlikte denetimlerde insansız hava araçlarından da yararlanacağız. Böylece yasadışı avcılık yapanlara göz açtırmayacağız.

– Balıkçıklarımıza ÖTV’si düşük yakıt vererek destek sağlıyoruz.

– Geçen yıl sezon açılışında müjdesini verdiğim Su Ürünleri Kanunu’nu 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle hayata geçirdik. Kanun değişikliğinin balıkçılarımız üzerindeki olumlu etkilerini üretimde artış olarak şimdiden görüyoruz.

– Denizlerimizi ve içindeki canlıları koruma sorumluluğu herkesten önce rızkını denizden kazanan balıkçılarımızın görevidir. Hiçbir kanun hiçbir polis vicdanı, kendi aranızda kuracağınız oto kontrol sistemi kadar etkili olamaz.

Hibya Haber Ajansı

Bu haber 47 kez okundu.
ABONE OL
Hibya Haber Ajansı - 21:30 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin