29° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Dr. Ergenç, Mannheim’da Hastalarıyla Buluştu

ABONE OL
Sağlık Haberleri - 11/11/2019 16:12 A A


Obezite Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Tufan Ergenç, Obezite Cerrahisi Avrupa Konferansları’nın 12.cisini Almanya’nın Mannheim kentinde gerçekleştirdi.

Toplantılarda obezite ameliyatı olmuş ve obezite olmayı düşünen hastalarına sağlıklı yaşam ve obezite cerrahisi hakkında bilgiler veren Dr. Ergenç, hastalarıyla bire bir görüşmelerde de bulundu. Hastalarıyla birarada olmaktan mutlu olduğunu belirten Dr. Ergenç, “Avrupa’daki her hasta kontrol için ülkemize gelemeyebiliyor. Konferanslar sayesinde eski hastalarımızla tekrar görüşme şansı elde ederken, son durumlarını değerlendirme şansı da buluyoruz” dedi. Katılımın yoğun gerçekleştiği konferanslarına devam edeceğini ifade eden Dr. Ergenç, bir sonraki toplantıyı şimdiden planlamaya başladıklarını ifade etti.
TÜRKİYE’DE SAĞLIKTA TOPLAM KALİTE YÜKSEK
Türkiye’de sağlıktaki toplam kalitenin her geçen gün yükseldiğini ifade eden Dr. Ergenç, “Ülkemizdeki sağlık sistemi, doktorların deneyimlerinin artması, tıbbı teknolojinin gelişmesiyle birlikte Avrupa’dan daha da iyi bir seviyeye gelmeye başladı. Türkiye’ye sağlık turizmi kapsamında yurt dışından tüp mide, göz, estetik ve saç ekimi alanlarında çok sayıda hasta geliyor. Sağlıktaki diğer alanlarında canlandırılarak, ülkemizin sağlık turizminden aldığı payın artması sağlanabilir” dedi. (BSHA)



Kaynak

Bu haber 21 kez okundu.
ABONE OL
Sağlık Haberleri - 16:12 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin