-0° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Ducati, Özel Motosikleti ‘Diavel 1260 Lamborghini’yi Duyurdu |

Güncel - 28 Kasım 2020 16:33 A A


Çabucak her araba tutkununu kendine hayran bırakmayı başaran İtalyan Lamborghini’nin en özel araçlarından bir ta

Çabucak her araba tutkununu kendine hayran bırakmayı başaran İtalyan Lamborghini’nin en özel araçlarından bir tanesi Sian. Şirketin hibrit motorlu birinci aracı olan ve sonlu sayıda üretilen araç, birinci olarak geçtiğimiz yıl duyurulmuştu. Aracın tüm örnekleri bugüne dek satıldı fakat bir motosiklet üreticisi, bu aracı unutturmamaya ant içerek etkileyici bir teşebbüse imza attı. Ducati, Lamborghini Sian’dan esinlenerek tasarladığı “Diavel 1260 Lamborghini” isimli motosikletini, tüm ihtişamıyla duyurdu.

Ducati’nin Lamborghini’den esinlenerek oluşturduğu motosiklet, Diavel 1260 S isimli modelin özelleştirilmiş bir versiyonu. İki şirket ortasındaki iş birliğinin ortak bir sonucu olarak karşımıza çıkan Diavel 1260 Lamborghini, bilhassa de tasarım ve kullanılan modüller açısından kendine hayran bırakıyor. Zira motosikletin tasarımı, başından sonuna kadar Lamborghini Sian’da kullanılan modüllerle şekillendirildi.

Ducati Diavel 1260 Lamborghini işte bu türlü görünüyor

Dizayncılar, bu özel motosikleti eşsiz bir hale getirebilmek için karbonfiber kaplama kullandılar. Ayrıyeten büsbütün özel olarak tasarlanmış susturucu kapağı, depo kapağı, rüzgarlık, çamurluk, gösterge paneli, far çerçevesi ve koltuk kullanan tasarım takımı, motosikletin klasik yapısını değişik bir hale getirdiler. Bu motosikletin jantları da Lamborghini Sian’a çok benzetilmeye çalıştı.

Sian ile Diavel 1260 Lamborghini’yi yan yana getirdiğinizde, işte bu güzellikle karşılaşıyorsunuz

Lamborghini Sian’dan esinlenilerek oluşturulan motosiklet, performans açısından da etkileyici seviyede. 1.262 cc’lik V4 motorun kullandığı Diavel 1260 Lamborghini, 162 beygir gücünde. Şirket, aracın suratına dair rastgele bir açıklama yapmadı lakin Diavel 1260 Lamborghini’nin üstün arabaları aratmayacak bir performansının olacağı aşikar. Ayrıyeten bu motosiklete sahip olan bir kişi; çekiş denetimi, viraj ABS’si, ayarlanabilir süspansiyon, Ducati Wheelie Control EVO (DWC) ve Ducati Power Launch Evo üzere teknik özellikleri de kullanabilecek.

Ducati’nin yaptığı açıklamalara nazaran Diavel 1260 Lamborghini, yalnızca 630 adet üretilecek. Hatırlayacak olursanız Lamborghini Sian da yalnızca 63 adet üretilmişti. 63’ün ehemmiyeti, Lamborghini’nin 1963 yılında kurulmuş olmasından kaynaklanıyor. Bu özel motosiklete sahip olmak isteyen tüketicilerin yapacakları ödeme ise 31.995 dolar (yaklaşık 250 bin TL + vergiler) olarak belirlendi.Kaynak: Teknovadisi

Bu haber 30 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

Güncel - 16:33 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.