Dünya Çevre Günü’nde “Gezegene Teşekkür”

Güncel


Rebul Şirketler Grubu’nun gelecek nesillere daha temiz, daha yaşanabilir bir dünya hazırlama misyonuyla hayata geçirdiği, sürdürülebilirlik eforlarının bir parçası olan ‘Gezegene Teşekkür’ ağaçlandırma projesi devam ediyor. Küresel iklim krizine karşı sürdürülebilir ve inovatif çevre teknolojileri geliştiren sosyal girişim ecording iş birliği ile gerçekleşen projede, toplam 500 bin tohum topunun, ağaçlandırılması gereken alanlara ecoDrone ile atışı gerçekleştirilecek.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne istinaden gezegene 80 bin tohum topu ile teşekkür edecek Rebul Şirketler Grubu, insansız hava araçları ecoDrone’lar ile Doğu Ladini ve Yabani Nar tohumlarını Artvin’de ağaçlandırılması gereken alanlarla buluşturacak.

Yeryüzünde yeşil bir iz bırakmak için başlatılan projede müşteriler de satın aldıkları her Rebul ve Atelier Rebul ürünü ile projeye destek verebiliyorlar. Atelier Rebul ürünleri ile ulaşan QR kodlarını okutup ağaçlandırma yapılacak alanda, yer almasını istedikleri ağaç tohumunu seçebiliyor ve tohum toplarının gelişimi ile ağaçların büyüme yolculuğunu e-mail yoluyla takip edebiliyorlar. 

Atelier Rebul, doğa dostu ürün hareketine devam ediyor

Doğa dostu ürün hareketiyle güzelliğin 3R’sini “Refill/Reuse/Reduce” kabul eden ve “yeniden doldurun, yeniden kullanın, atıkları azaltın, bunları tekrar edin” diyen Atelier Rebul, 7 senedir mağazalarında bulunan dolum ünitelerinde devam ettirdiği tekrar doldurulabilir ambalaj projesini hem kolonyalarını hem de parfümlerini kapsayacak şekilde genişletti. Biten kolonya ve İmza Koleksiyonu parfümleri, ambalajlarını atmadan mağazalarda tekrar doldurulabiliyor. Daha az şişe, daha az kapak, daha az etiket ve daha az kartonla daha az atık sağlayan marka buna ek olarak; yeniden doldurulamayan spreyli cam şişe kolonyaları için mağazalarında geri dönüşüm atık torbaları oluşturdu. Ateier Rebul, bu cam atıkları geri dönüştürürken müşterilerini de dolum kolonyalarına teşvik ediyor. Sıvı sabunlarını da haziran ayından itibaren standart ambalaja göre yüzde 78 daha az plastik tüketimi sağlayan Refill ambalajlarla müşterilerinin karşısına çıkaracak olan Atelier Rebul, doğa dostu ürün hareketine durmaksızın devam etmeyi hedefliyor. 

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete başlayan yeni fabrikasında 1 Mayıs itibari ile yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanan ve son olarak Yeşil Enerji sertifikasını da alan Rebul Şirketler Grubu, sürdürülebilir bir dünya için çalışmalarına hızla devam ediyor.  

Temiz formül

Temiz gezegen ve temiz gelecek için ‘temiz formül’ü benimseyen Rebul Şirketler Grubu, doğadan ilham alıyor, bilim ve en son teknolojiyi takip ederek hem müşterileri hem de çevre için, doğal, güvenli ve temiz içerikler kullanmaya devam ediyor. Rebul Şirketler Grubu, eczacılığın vazgeçilmez bir parçası olan bitkilere, geçmişteki arşivlerine, doğal kokuya, geleneksel yöntemlere odaklanıyor, doğal ve sağlıklı ürünlerden oluşan koleksiyonlarla müşterileriyle buluşuyor. 

Hibya Haber Ajansı