-1° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Dünya Klavye Şampiyonası’nda Türk takımı başarısı!

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 11/27/2020 00:00 A A


Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu (INTERSTENO) tarafından düzenlenen Dünya Klavye Şampiyonası, Türk takımı tarafından elde edilen başarılar ile gündeme geldi.

Dünya Klavye Şampiyonası, Türk takımı başarısı ile gündemde

Hürriyet haberinde yer alan bilgilere göre Türk takımı INTERSTENO Çekya Temsilciliği tarafından düzenlenen ZAV 100 Uluslararası İnternet Bilgisayar Klavye Şampiyonası’nda derece elde etti.

Dünya klavye şampiyonası Türk takımı başarısı ile gündemde

0-12 Yaş Küçükler Kategorisinde birinci olan Nisan Maya Tunçoğlu, ” Daha önceki yarışmada şampiyon olduğumda devlet yetkililerimizin beni arayarak tebrik etmesi motive etmişti. Bu motivasyon sayesinde daha çok çalışarak hazırlandığım için tekrar şampiyon oldum. 12 madalyanın 4 tanesini ülkemize getirmekten gurur duyuyoruz. Birincilik çizgimi bozmadım ve şampiyonluğumu ileride de devam ettireceğim. ” ifadelerini kullandı.

Günde en az 1 saat klavye antrenmanı yaparak hazırlandığını ve pandemi sürecini iyi değerlendiğini belirten Tunçoğlu, çalışmalarını 15 ayrı dilde gerçekleştirdiğini söyledi. Yarışmaya Afyonkarahisar Sandıklı Ortaokulu’ndan katılan Tunçoğlu, ” Sandıklı’nın adını ileride elde edeceğim başarılar ile daha fazla duyurmak istiyorum. Pandemi sürecinde akranlarıma tavsiyem derslerini iyi takip etmeleri ve boş zamanlarını iyi değerlendirmeleri olacak. Hangi konuda yetenekleri varsa onun üzerine giderek çalışmaya devam etsinler. ” dedi.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 64 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 00:00 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.