Disiplin Kurulu Memura Keyfi Ceza Veremez

Eğitim


Memura Keyfi Ceza Verilemez. Ankara ili Yenimahalle ilçesinde görev yapan bir Eğitim-Sen üyesi kınama cezasıyla cezalandırılmıştı. Yargı, ‘Disiplin Kurulunda İtirazı Kabul Edilen Memura Keyfi Ceza Verilemez’ Dedi

Üye söz konusu kınama cezasının kaldırılması istemiyle Ankara Valiliği İl Milli Eğitim Disiplin Kurulu’na itirazda bulunmuş,  bu itiraz kabul edilmiştir. Verilen kararda, davacının okul müdürü ile aralarında geçen konuşmanın saygısızlık olarak değerlendirilemeyeceği ve de bir alt cezanın uygulanmadığı belirtilmiştir. Bu kararın ardından üye Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uyarma cezasıyla cezalandırılmıştır. Bu cezanın iptali istemiyle açılan davada, Ankara 2. İdare Mahkemesi iptal kararı vermiştir. Anılan kararda davacının hangi disiplin kuralını ihlal ettiği madde ve bentte gösterilmek suretiyle ortaya konulmadan tesis edilen disiplin cezasında hukuka uyarlılık bulunmadığı belirtilmiştir. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

Disiplin Kurulunda İtirazı Kabul Edilen Memura Keyfi Ceza Verilemez

Bilim Sağlık Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.