EMUI 11 kullanıcısına neler sunuyor? – Özel Haber - Gazete Haberi Gazete Manşetleri Gazete Haberleri
Açık
  • EURO
  • DOLAR

EMUI 11 kullanıcısına neler sunuyor? – Özel Haber

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 11/23/2020 02:09 A A


Geçtiğimiz günlerde yeni Mate 40 serisi ve EMUI 11 güncellemesi hakkında konuşmak için Huawei’nin üst düzey yöneticileri ile dijital ortamda bir araya geldik. Sezgisel ve çok fonksiyonlu bir deneyimin kullanıcılar için önemli olduğunu vurgulayan Huawei yöneticileri diğer üreticilerin sunamadığı kimi ek yetenekleri yine bu buluşmada bizlerle paylaştı. İşte EMUI 11’i farklı kılan önemli özellikler…

EMUI 11 ile gelen yeni özellikler

Multi Screen Collaboration 

Huawei yarattığı ekosistem ile birlikte akıllı telefon ve bilgisayar ürünleri arasında başarılı bir entegrasyon sağladı. Huawei PC Manager uygulaması ve NFC teknolojisi ile birlikte dosya aktarımını kolay bir hale getirmiş, telefon ekranını bilgisayar ekranına yansıtmayı mümkün kılmıştı. EMUI 11 güncellemesi ile birlikte Multi Screen Collaboration özelliği daha fazla ekranı ayrı ayrı açabilmenize imkan tanıyor. Bu sayede sanki 3-4 akıllı telefonu aynı kullanıyormuş gibi bir deneyim yakalayabiliyorsunuz.

Smart Multi-Window

Aslına bakarsanız bu özellik ne Huawei ekosistemindeki akıllı telefonlar, ne de diğer üreticilerin akıllı telefon ve tabletleri için yeni. Ekran içinde ekran özelliği uzun bir zamandır akıllı telefonlarda kullanılıyor olsa da bu özelliğe esneklikler katmak kolay değil. Huawei, EMUI 11 ile gelen bildirimi hızlıca yan ekran haline getirebilmenizi, buna ek olarak bir üçüncü uygulama daha açabilmenizi mümkün kılıyor. Bu üçüncü uygulamayı isterseniz App Bubbly (Uygulama Balonu) şeklinde kapatmadan ana ekranda saklayabiliyorsunuz. Huawei yöneticileri bu özelliği hayata geçirmenin kolay ancak kullanıcılar tarafından ilgiyle kullanılmasını mümkün kılmanın zor olduğunu söylüyor ve burada kullanım kolaylığı yarattıklarını vurguluyor.

AI Gesture Control

EMUI 11’in en dikkat çekici özelliklerinden biri de temassız kullanım noktasında sundukları oldu. Huawei’nin AI Gesture Control ismini verdiği özellik sayesinde telefona belli bir mesafeden el hareketleriniz ile komutlar verebiliyorsunuz.

Örneğin yemek ya da temizlik yaparken elleriniz kirli olabiliyor. Bu esnada Air Wake özelliği ile telefonun kilidini açabiliyor, ekranı dikey ya da yatay olarak hareket ettirebiliyor, varsa oynatılan bir medyayı durdurup başlatabiliyorsunuz. 

Eyes on Display

Huawei’nin EOD (Eyes On Display) ismini verdiği kilit ekranında görüntülenen animasyonlar artık kullanıcılar tarafından da düzenlenebilecek. Çekilen bir videonun da düzenlenip eklenebildiği EOD ekranına Huawei’nin kendi kütüphanesindeki farklı seçeneklerden birini de ekleyebiliyorsunuz.

Conversation Mode

Huawei’nin Conversation Mode olarak isimlendirdiği görüşme modu mobil ekranlarda kullanımı bazen zor olabilen e-posta uygulamalarında imdadımıza koşuyor. Öyle ki Huawei Mail uygulaması ayarlarından klasik görünüm yerine ‘’conversation’’ seçeneğini seçtiğinizde karışık e-posta arayüzü basit bir SMS arayüzüne dönüşüyor.

EMUI 11 hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayınHaber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 13 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 02:09 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.