Parçalı bulutlu
  • EURO 7.39
  • DOLAR 6.77

Ergin Ataman: Lig gerekirse yaz aylarında devam ettirilip tescil edilmeli

Spor Haberleri - 03/25/2020 14:31 A A

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, dün Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) 16 kulüp ile yaptığı telekonferansın ardından ortaya atılan “Sürecin beklenmeden liglerin sonlandırılması” düşüncesinin doğru olmadığını vurguladı.
Demirören Haber Ajansı (DHA) aracılığıyla basketbol kamuoyuna seslenen Ergin Ataman, lig ile ilgili kararı vermeden önce diğer liglerin vereceği kararlara bakılması gerektiğini ve acele edilmemesi gerektiğini belirtti.

“RASYONEL BİR KARAR ALINMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”
ERGİN ATAMAN’IN YAPTIĞI AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE:
“Koronavirüs salgınının etkisiyle, bilim kurulumuz ve ilgili bakanlıklarımızın yönlendirmeleri sonucu, Türk halkı olarak “Evde Kal” uyarılarına uyup, virüs illetinin bir an önce geçmesi ve tüm dünyada her şeyin yeniden normale dönmesini yoğun duygularla bekliyoruz.

Dün Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 16 kulüp ile yaptığı telekonferans sonucu ortak fikir olarak ortaya atılan “Sürecin beklenmeden liglerin sonlandırılması” düşüncesinin de hepimizi etkileyen bir ruh halinde, yoğun duyguların etkisinde alınmış bir karar olarak görüyorum. Her zaman övündüğmüz Avrupa’nın en değerli basketbol liglerinden biri olmamız nedeniyle, duygulardan uzak ve rasyonel bir karar alınması gerektiğini düşünüyorum.”

Bu haber 20 kez okundu.
Spor Haberleri - 14:31 A A
BENZER HABERLER