Açık
  • EURO
  • DOLAR

Eski yasaklar tekrardan mı olacak? Yeni kısıtlamalar neler olacak?

Cumhurbaşkanının yeni yasakların tekrar geleceğini duyurmasından sonra vatandaşlar araştırmalar yapmaya başladılar. Bazı kesimler yeni yasaklar yeniden mi gelecek ve hangi yasaklar gelecek gibi araştırmalar yapmaya başladılar. Peki AVM, marketler, kafeler tamamen mi kapatılacak? İşte tüm detaylar…
Güncel - 27 Kasım 2020 16:08 A A

Türkiye’de son 24 saatte 168 bin 348 Kovid-19 testi yapıldı, 29 bin 132 kişinin testi pozitif çıktı, 174 kişi hayatını kaybetti. Yeni yasakların ise geleceği bilgileri yayınlanmaya başlandı. İşte tüm detaylar…

Cumhurbaşkanı açıklaması

Corona virüsü salgınına ilişkin ek tedbirlerle ilgili soruya cevap veren Erdoğan, “Tedbirler ile alakalı olarak, bu işin biliyorsunuz birinci derecede sorumlusu bilim kurulu. Bilim kurulu her türlü hazırlığı, çalışmayı yürütüyor” dedi.

”Tabii burada vatandaşlarımızın hassasiyeti çok önemli. Defaatle bir çok tedbir açıklamamıza rağmen, vatandaşlarımızın hâlâ ala kapalı mekanlarda bu işlere hiç dikkat etmediğini, kapalı mekanlarda bakıyorsunuz sigara içmeye varıncaya kadar bunları yaptıklarını görüyoruz.”

”Maske takmadıklarını görüyoruz. ‘Tamam’ diye ifade ettiğimiz özellikle maske, mesafe, hijyen bunlar bizim için çok çok önemli. Fakat buna dikkat edilmediği sürece hele hele büyük şehirlerde artması kaçınılmaz hale geliyor. Şu anda Sağlık Bakanlığımızın da attığı bu adımlarla, bu tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız.”

”Bizim fiziki alt yapı olarak aslında bir sıkıntımız yok. Yani hastaneler noktasında bir sıkıntımız yok. Şu anda tedbir olarak aşı konusu biliyorsunuz gündemde.”

Bu haber 34 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

Güncel - 16:08 A A


BENZER HABERLER