27° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Etiyopya Başbakanı BAE ziyaretlerini sıklaştırıyor

ABONE OL
Güncel Haberler - 02/13/2020 21:29 A A


Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’ne gitti. Ziyareti sırasında 15.000’den fazla Etiyopyalı ile biraraya gelecek. Suudi Arabistan, Lübnan, Kuveyt, Umman, Katar, Bahreyn, yetkilileri ile de görüşecek. Bugün varışta BAE yetkilileri tarafından kabul edildi.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Etiyopya İş Danışma Konseyi yakın zamanda Addis Ababa’da bir toplantı düzenledi ve burada Etiyopya’da faaliyet gösteren BAE şirketlerinin yatırım sürecini hafifletmeyi ve ikili ticaret önündeki mevcut engelleri kaldırmayı planladı.

BAE Addis Ababa Büyükelçiliği tarafından yönetilen ve Dubai Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen konsey, 2018 yılında BAE yatırımcıları ve Etiyopyalı işadamları için bir destek sistemi olarak kuruldu.

Konseyin temel sorumlulukları şunlardır: Etiyopya’daki BAE yatırımcıları için iş fırsatlarının belirlenmesi, Afrika ülkesindeki BAE şirketlerinin karşılaştığı ortak zorlukların ele alınması, şirketlerin ticaret fuarlarına katılımını kolaylaştırarak ve kamu ve özel sektör paydaşları arasında yapıcı diyaloğu teşvik ederek iş alışverişini teşvik etmek .

Toplantıya, BAE’nin Addis Ababa Büyükelçiliği, Emirates Havayolları, Etiyopya Ulusal Bankası, Dashen Bank ve yerel iş dünyasının temsilcileri de dahil olmak üzere konseyin yönlendirme komitesinin üyeleri olarak görev yapan Etiyopya Yatırım Komisyonu temsilcileri ve Etiyopya’da varlıklarını sürdüren BAE şirketleri katıldı.

Kaynak: gulftoday


Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 18:09

Bu haber 59 kez okundu.
ABONE OL
Güncel Haberler - 21:29 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin