-3° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Etkileyici konsept tasarımı: Samsung Galaxy Stick

Güncel - 15 Ocak 2021 20:58 A A


Normalde pek çok akıllı telefon konsepti ile karşılaşıyoruz. Bunlar arasına yeni katılan Samsung Galaxy Stick, oldukça etkileyici ve yenilikçi bir tasarıma sahip. Pranab P Kumar adlı endüstriyel tasarımcının elinden çıkan telefon konseptinde asıl mantık telefonda yer alan OLED ekranın bir mekanizmanın içinde katlanarak bir rulo şeklinde toplanması. Aynı tasarımcının pek çok teknolojik tasarım konsepti bulunuyor olsa da Galaxy Stick konsepti gerçekten çok şık görünüyor.

Samsung Galaxy Stick tasarımı

Akıllı telefon tasarımlarında ‘sıradanlaşan’ bir tasarım çizgisi bulunuyor. Önce tuşlu telefonlar vardı. Pek çok telefon markası tuşlu telefon çıkartmaya başladı. Dokunmatik ekranlı ilk telefonun ardından ise teknoloji devleri dokunmatik ekranlı telefonlara geçiş yaptılar. Benzer teknolojileri takip eden telefon üreticilerinin aksine tasarlanan bu konseptler etkileyici hale geliyor.

Samsung Galaxy Stick

Samsung için düşünülen Galaxy Stick tasarımı, minimalizm ve ergonominin uyumlu bir karışımını sunuyor. Avucun içinde tam oturması atına tasarlanan bu telefon, kullanıcının ihtiyaçlarına yönelik özelliklere sahip.

Rolling yani kıvrılabilir ekran teknolojisi üzerine kurulu olan bu telefon konsepti, telefonla kullanıcı arasındaki etkileşim şeklini yeniden tanımlamayı hedefine alıyor.

Samsung Galaxy Stick

Ekran kıvrılmış durumdayken telefon bir Stick şeklinde görünüyor ve bu noktada baş parmak kullanılarak ön ekranda yer alan arama ve mesajlar gibi sık kullanılan uygulamalara ulaşmak mümkün oluyor. Dokunmatik ince ve uzun bir ekran bizleri karşılıyorken, telefon bir tuşla büyük ekranlı bir telefona dönüşüyor.

Benzer tasarımlar Oppo tarafından geliyor ancak şu anlık sadece konsept aşamasında duruyor.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 24 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

Güncel - 20:58 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.