Fas Havaalanlarında Türk Ses-Haberleşme Sistemi - Gazete Haberi Gazete Manşetleri Gazete Haberleri
Açık
  • EURO
  • DOLAR

Fas Havaalanlarında Türk Ses-Haberleşme Sistemi

ABONE OL
Savunma Sanayi Haberleri - 11/21/2020 22:31 A A


Fas, Tit-Mellil ve Beni-Mellal havalimanlarında kurulacak olan ses-haberleşme sistemini Türkiye’nin ses, iletişim ve haberleşme alanında uzman kuruluşu Onur AŞ’ye yaptırıyor.

Firma, imzalanan sözleşme kapsamında Fas Havalimanı İdaresinde görevli hava trafik kontrolörleri ile bakım personeline eğitim verdi.

İki havalimanında kurulacak olan Ses Haberleşme (VCS) ile Kayıt (VRS) Sistemini öğrenen personele sertifikaları da dağıtıldı.

Sistemler fabrika kabul testlerinden de başarıyla geçti.

Onur tarafından yapılan açıklamada, “Covid-19 salgını nedeni ile özellikle ihracat operasyonlarını yavaşlama ve durma noktasına getiren küresel sınırlamalar ONDA ve ONUR’un iş birliği ile aşılmış, ilk iki havalimanının sistemleri, zamanında teslim edilmiştir.” denildi.

Onur AŞ, geçen yıl Fas’ta beş havaalanının VCS ve VRS sistemlerini kurmak için sözleşme imzalamıştı.

Onur’un sivil ve askeri hava trafik kontrol yönetiminde 400’ü aşkın ses haberleşme ve kayıt/geri oynatma sistemi ve 1500’ün üzerinde kullanıcı paneli bulunuyor.

Firmanın geliştirdiği sesli haberleşme ve kayıt sistemleri Türkiye’de 11’i sivil 37 havaalanında ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki İHA/SİHA’larda kullanılıyor.Kaynak : Savunmasanayi.Org

Bu haber 46 kez okundu.
ABONE OL
Savunma Sanayi Haberleri - 22:31 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.