Fas Hz. Muhammed’e hakaret içeren karikatürleri yayınlayan Fransa’yı kınadı - Gazete Haberi Gazete Manşetleri Gazete Haberleri
Açık
  • EURO
  • DOLAR

Fas Hz. Muhammed’e hakaret içeren karikatürleri yayınlayan Fransa’yı kınadı

ABONE OL
Güncel Haberler - 10/26/2020 07:06 A AFas, Hazreti Muhammed’e hakaret içerikli karikatürlerin yayınlanmasına tepki gösterdi. 

Fas Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “Hazreti Muhammed’e hakaret içerikli karikatürlerin yayınlanmasındaki ısrar, faillerinin olgunluktan uzak olduklarını gösteriyor.” ifadesi kullanıldı. 

İslam’a ve Hazreti Muhammed’e hakaret içeren karikatürlerin yayınlanmasının şiddetle kınandığı belirtilen açıklamada, kişinin özgürlüğünün, başkalarının özgürlüğü ve inançlarının başladığı yerde bittiği kaydedildi. 

Açıklamada ayrıca, 2 milyarı aşkın kişinin dini olan İslamiyet’e hakaretin ve kışkırtmaların her ne sebeple olursa olsun ifade özgürlüğü olamayacağı vurgulandı. 

Faslıların, “Fransız ürünlerini boykot” etiketiyle cuma günü başlattığı kampanya, sosyal medyada ilgi görmeye devam ediyor. Fikir adamı, akademisyen ve entelektüellerin de aralarında bulunduğu binlerce kişi, sosyal medya üzerinden boykota destek veriyor. 

Bu haber 56 kez okundu.
ABONE OL
Güncel Haberler - 07:06 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.