35° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

FIFA’dan ofsayt teknolojisi hamlesi

FIFA, geliştirilmiş ofsayt teknolojisi için çalışmaların yapıldığını ve geliştirme aşamasında olduğunu açıkladı. Yeni ofsayt teknolojisi ne zaman hayata geçecek?
Spor Haberleri - 06/30/2020 16:25 A A

FIFA, Aralık 2019’da Katar’da düzenlenen Dünya Kulüpler Kupası’nda yapılan yarı otomatik ofsayt teknolojisinin ilk testinden sonra, gelişmiş ofsayt teknolojisi ile ilgili adımların atılmaya başlandığını duyurdu.

FIFA’dan yapılan açıklamada, yeni otomatik sistemde bir oyuncunun iskeletinin doğru bir şekilde modelleneceği, gelecekte bir oyuncunun hangi vücut parçasının ofsaytta olduğunun ve mesafenin otomatik olarak ölçümleneceği kaydedildi

Sisteminin amacı ise şu sözlerle ifade edildi: “Amaç gol çizgisi teknolojisine benzer destekleyici bir araç geliştirmek: Karar vermek için tasarlanmamış ancak hakemlere anında kanıt sağlayacak bir araç

FIFA, 2022-23 sezonunda hayata geçirilmesi planlanan gelişmiş ofsayt teknolojisi için, İnovasyon Mükemmelliği Çalışma Grubu üyeleri ile video konferans yoluyla üçüncü toplantının yapıldığını belirtti.

Kaynak : Ajansspor.com

 

Bu haber 25 kez okundu.
Spor Haberleri - 16:25 A A
Etiketler:
BENZER HABERLER