Sisli
  • EURO
  • DOLAR

Foxconn’dan iPad ve MacBook üretimi için yeni adım! |

ABONE OL
Mobil - 11/26/2020 23:28 A A


Apple’ın üretim konusundaki kilit ortağı Foxconn, yeni bir atılım ile gündeme geldi. Teze nazaran Foxconn, iPad

Apple’ın üretim konusundaki kilit ortağı Foxconn, yeni bir atılım ile gündeme geldi. Teze nazaran Foxconn, iPad ve MacBook montaj sınırı Vietnam eyaleti olan Bac Giang’a taşınacak.

Foxconn iPad ve MacBook montaj çizgisi Vietnam’a taşınıyor

Zhengzhou kentindeki üretim tesisi için emekçi ilanı veren Foxconn, iPhone 12 üretimini hızlandırmıştı. Çalışma arkadaşı teklifinde bulunarak personel arayışına katkıda bulunan şahıslara fiyat ödeyerek gündeme gelen şirket, artık de montaj çizgilerini farklı ülkeye taşıyor.

Şimdi Apple ile Foxconn ortasında ne tıp bir diyalog geçtiği bilinmiyor. Fakat Apple’ın ABD ve Çin ortasındaki gerginlik nedeniyle Foxconn’dan Çin’e olan bağımlılığını azaltmasını talep ettiği sav ediliyor.

İsmi açıklanmayan bir şirket çalışanı, Foxconn iPad ve MacBook montaj tesistlerinin Vietnam’ın Bac Giang eyaletinde yeni bir montaj sınırına taşınacağını sızdırdı. Bu hususta yöneltilen soruları yanıtsız bırakan Foxconn, teze nazaran 2021 yılının birinci yarısında üretime başlayacak.

Foxconn’a ilişkin FuKang Technology Co. Ltd. isminde 270 milyon dolarlık yan kuruluşun Vietnam’da büyüme için kullanılacağı belirtildi. Çin’de öteki iPad tedarikçisi olarak bilinen  BYD Electronic International isimli firmanın bu bahiste rastgele bir adım atmayacağı şimdi bilinmiyor.Kaynak: Teknovadisi

Bu haber 65 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

ABONE OL
Mobil - 23:28 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.