Açık
  • EURO
  • DOLAR

Foxconn’dan iPad ve MacBook üretimi için yeni adım!

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 11/26/2020 22:58 A A


Apple’ın üretim konusundaki kilit ortağı Foxconn, yeni bir hamle ile gündeme geldi. İddiaya göre Foxconn, iPad ve MacBook montaj hattı Vietnam eyaleti olan Bac Giang’a taşınacak.

Foxconn iPad ve MacBook montaj hattı Vietnam’a taşınıyor

Zhengzhou şehrindeki üretim tesisi için işçi ilanı veren Foxconn, iPhone 12 üretimini hızlandırmıştı. Çalışma arkadaşı önerisinde bulunarak işçi arayışına katkıda bulunan kişilere ücret ödeyerek gündeme gelen şirket, şimdi de montaj hatlarını farklı ülkeye taşıyor.

Foxconn iPad ve MacBook montaj hattı Vietnam'a taşınıyor

Henüz Apple ile Foxconn arasında ne tür bir diyalog geçtiği bilinmiyor. Ancak Apple’ın ABD ve Çin arasındaki gerginlik nedeniyle Foxconn’dan Çin’e olan bağımlılığını azaltmasını talep ettiği iddia ediliyor.

İsmi açıklanmayan bir şirket çalışanı, Foxconn iPad ve MacBook montaj tesistlerinin Vietnam’ın Bac Giang eyaletinde yeni bir montaj hattına taşınacağını sızdırdı. Bu konuda yöneltilen soruları cevapsız bırakan Foxconn, iddiaya göre 2021 yılının ilk yarısında üretime başlayacak.

Foxconn’a ait FuKang Technology Co. Ltd. adında 270 milyon dolarlık yan kuruluşun Vietnam’da büyüme için kullanılacağı belirtildi. Çin’de diğer iPad tedarikçisi olarak bilinen  BYD Electronic International adlı firmanın bu konuda herhangi bir adım atmayacağı henüz bilinmiyor.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 96 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 22:58 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.