Açık
  • EURO
  • DOLAR

Galatasaray’da yönetimin mutlaka yapması gereken açıklama!

Son dakika Galatasaray haberleri… TFF Süper Lig ekiplerinden Galatasaray yönetimi “Seçimli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Hakkında” başlıklı bir bildiri yayınladı. Ancak sarı-kırmızılı yönetiminin yaptığı kararı aynen nakletmek oldu. Neden mi? Çünkü, Galatasaray Tüzüğü’nün 27’nci maddesine göre seçimler geri bırakılamaz yani ertelenemez ancak iptal edilir. Detaylar haberimizde…
Güncel - 27 Kasım 2020 18:08 A A

Burhan Can TERZİ – AJANSSPOR

Galatasaray yönetiminin yaptığı kararı aynen nakletmek oldu. Sarı-kırmızılı yönetimin açıklama yapması gerek; neden mi? İşte cevabı…

Galatasaray’ın seçim açıklaması

Galatasaray resmi sitesinden bugün bir bildiri yayınlandı. “Seçimli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Hakkında” başlığıyla yayınlanan bildiride, metin olarak valilikten gelen karar verildi. Ve o kararda derneklerin genel kurullarının ertelenmesine ilişkin sürenin 28 Şubat 2021’e kadar uzatıldığı ifade edildi. 

Seçimler ertelenemez, iptal edilir…

Ancak Galatasaray’ın 10 Kasım ve 13 Kasım’daki bilgilendirmesi genel kurul değil olağanüstü seçimli genel kurula çağrıydı. Galatasaray Tüzüğü’nün 27’nci maddesine göre seçimler geri bırakılamaz yani ertelenemez ancak iptal edilir. Şimdi camiada bu konuda bir karışıklık yaşanıyor.

Adaylar 4 Aralık’a kadar listelerini vermelerini gerekiyordu

Adaylar 4 Aralık'a kadar listelerini vermelerini gerekiyordu

Başkan adaylığını açıklayan isimlerin normal şartlarda 4 Aralık’a kadar listelerini vermelerini gerekiyordu. Yönetim de heniz iptal kararını açıklamadığı için de 4 Aralık’a kadar kim başkan aday olmak istiyorsa listesini vermek durumunda. 

İptal kararını duyurması gerekiyor

Ancak en erken 6-13 Mart’ta yapılacak bir seçim için de 4 Aralık’ta listelerin verilmesi pek sağlıklı durmuyor. O sebeple yönetimin net bir şekilde 4 Aralık’a kadar seçimin iptal kararını duyurması gerekiyor.

Bu haber 41 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

Güncel - 18:08 A A


BENZER HABERLER