Geleceğin şampiyonları yetişecek: Ankara’da gençler sporla buluştu

Spor


Ankara Büyükşehir Belediyesi sporu ve sporcuyu desteklemeye devam ediyor. ASKİ Spor Kulübü, ‘Ankara’da Gençler Sporla Buluşuyor: 300 Çocuk 300 Sporcu’ projesini başlattı. Başkan Mansur Yavaş, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde 10 binin çok üzerinde sporcu faaliyet gösteriyor. İnşallah onlara yenilerini ilave edeceğiz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi hayata geçirdiği projelerle Başkent’te sporu ve sporcuyu desteklemeye devam ediyor.

ASKİ Spor Kulübü, dezavantajlı yaş grubunda olan çocukların sosyal ve ekonomik nedenlerden dolayı yönelemediği spor ve sanatla buluşmaları için “Ankara’da Gençler Sporla Buluşuyor: 300 Çocuk 300 Sporcu” projesini hayata geçirdi. Projeye, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın katıldığı tanıtım töreniyle start verildi.

Tanıtım törenine Başkan Yavaş’ın yanı sıra ASKİ Spor Kulübü Başkanı Yüksel Arslan, şampiyon güreşçiler Rıza Kayaalp ve Taha Akgül, ASKİ Spor’un antrenör ve sporcuları ile Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve vatandaşlar katıldı.

YAVAŞ: “İNŞALLAH YENİLERİNİ İLAVE EDECEĞİZ”

ASKİ Spor Kulübü’nün Rıza Kayaalp-Taha Akgül Spor Kompleksi’nde düzenlediği organizasyonda konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şunları söyledi:

“Değerli gençler, sizler Taha ve Rıza abinizin mentörlüğünde, onları rol model alarak yarının milli güreşçilerini, yarının milli haltercilerini ve sadece 6 spor dalında değil, diğer spor dallarında da ülkemizi temsil edip inşallah İstiklal Marşı’mızı dünyanın her yerinde söyletip şanlı bayrağımızı dalgalandırmanızı istiyoruz. Bunun için de özellikle çocuklarımızın müracaatını istedik. Onlar ASKİ gibi değerli bir spor kulübümüzde sizlere eşlik ederek, onları inşallah geleceğe taşıyacaklar. 2000’e yakın aile başvurmuş. Bunların içerisinden şimdilik 300 tanesini seçecekler. Seçilemeyenler üzülmesin onlar da umarım spora devam eder. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde 10 binin çok üzerinde sporcu faaliyet gösteriyor. İnşallah onlara yenilerini ilave edeceğiz.”

ARSLAN: “BU TESİS GELECEĞİN TAHA’LARINI, RIZA’LARINI, NAİM’LERİNİ YETİŞTİRECEK”

Konuşmasında ASKİ Spor’un güreşte Türk sporunun lokomotifi olduğunu kaydeden ASKİ Spor Kulübü Başkanı Yüksel Arslan, “Halter, boks ve tekvando branşlarında da başarılı, öncü ve taşıyıcıdır. ASKİ Spor’un geçmişten gelen Başarı Geleneği, Başkanımız Mansur Yavaş’ın göreve gelmesiyle adeta zirve yapmıştır. Elde edilen zaferler ve alınan madalyalarla kulüp tarihinin en başarılı dönemi yaşanmaktadır. Bizden desteğini esirgemeyen, yanımızda olduğunu her daim hissettiren başkanımıza, Türk sporuna ve ASKİ Spor’a verdiği destekten ötürü şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Arslan, ASKİ Spor Kulübü olarak sosyal sorumluluk çerçevesinde yeni bir projeye adım attıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Şu anda içerisinde bulunduğumuz ‘Rıza Kayaalp ve Taha Akgül Spor Kompleksi’, Avrupa Standartlarında yapılan Türkiye’de tek, Dünya’da ise üçüncü tesis olarak Türk güreşine hizmet veriyor. İşte bu tesis de geleceğin Taha’larını, Rıza’larını, Naim’lerini yetiştirecek… Spor fiziki bir aktivite olmasının yanında, Sosyal ve Psikolojik bir faaliyettir. Sporcu disiplini alan çocukların okul hayatlarında da başarılı olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Bu projenin ana amaçlarından biri de evlatlarımızın sporcu disipliniyle yetişmelerini ve kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamaktır. Sizlerin göz bebekleriniz olan çocuklarınız bize emanettir. Gözünüz arkada kalmasın.”

ÇAKMAR: “GENÇLERİMİZİ CESARETLENDİRECEĞİZ”