32° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

GENÇLERİN SAVUNMA SEKTÖRÜ HAKKINDAKİ SORULARI HAVELSAN KARİYER ZİRVESİNDE CEVAPLANDI

Savunma Sanayi Haberleri - 06/05/2020 11:00 A A


HAVELSAN Kariyer Zirvesi, dün (4 Haziran) YouTube üzerinden canlı yayın ile gerçekleştirildi.

Gençleri savunma sektörünün önemli isimleri ile buluşturan zirvenin moderatörlüğünü HAVELSAN Kurumsal İletişim Lideri Burak Gayretli üstlendi.

Zirvede HAVELSAN İnsan Kaynakları Direktörlüğü Yöneticisi Burcu Yıldız Bozok ve HAVELSAN Ürün Yöneticisi Muhammed Sefa Yılmaz konuk olarak yer aldı.

Ayrıca zirvede İstanbul Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesi öğrenci toplulukları adına temsilciler de yer aldı.

Canlı yayın esnasında bağlanarak ve ulaşılabilen mail adresine yazarak merak ettiği konularda soru soran gençlerin sorularını konuklar ve üniversiteli gençler cevapladı.

“HAVELSAN’A GİRİŞİMCİLER BAŞVURABİLİYOR MU?”

HAVELSAN’a girişimcilerin başvurup başvuramadığını, HAVELSAN’ın onlara sağladığı olanakları ve özel girişim programlarına ilişkin sorulan soruya yanıt veren HAVELSAN Ürün Yöneticisi Muhammed Sefa Yılmaz, günümüzde artış gösteren bir girişimcilik akımı olduğuna dikkat çekti.

Yılmaz, yakın zamanda oyun sektöründe yaşanan büyük bir olaya da değindi.

Sefa Yılmaz, “Yakın zamanda biliyorsunuz Peak Games çok büyük bir rakam ile 1,8 milyar dolara satıldı. Bu bir girişimcilik örneği. Bu insanların motivasyonunu arttırıyor. HAVELSAN, savunma sanayi sektöründe bir ilk olan Açık İnovasyon Merkezine sahip. Burada çok fazla girişimcilik programları yayınlanıyor” dedi.

Girişimcilik konularında en önemli noktalardan birisinin eğitim olduğuna dikkat çeken Yılmaz, HAVELSAN’ın bu konuda da bir uygulaması olduğunu belirtti.

Sefa Yılmaz, “Eğitim ve mentörlüğün kaliteli bir şekilde ilerlemesi gerekiyor. HAVELSAN size pazarlama, satış ve mühendislik birimi ile çalışma imkanı sunuyor. HAVELSAN donanımlarını, yazılımlarını kullanma imkanı buluyorsunuz.Bu günün sonunda size değer katıyor. Yakın zamanda Jet Hızlandırma Programından çıkan bir girişim, 4.1 milyon değerleme ile bir yatırım aldı” dedi.

Yılmaz ayrıca öğrencilerin inovasyon.havelsan.com.tr adresinden HAVELSAN’ın düzenlediği bütün yarışma ve programları takip edip başvurabileceklerini vurguladı.

“SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER GİBİ BÖLÜMLERİN MEZUNLARI HAVELSAN’DA İŞ BULABİLİRLER Mİ?”

Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler gibi sosyal bilimler mezunlarının HAVELSAN’da iş bulma olanaklarını ve hangi alanlarda çalışabilecekleri üzerine gelen soruya ise HAVELSAN İnsan Kaynakları Direktörlüğü Yöneticisi Burcu Yıldız Bozok yanıt verdi.

Bozok, HAVELSAN’da teknik birimlerin yanında sosyal bilimlerden mezun olanların da değerlendirildiği ifade etti.

Burcu Yıldız Bozok, “İnsan kaynaklarında, finansta çalışabilirler. Daha pek çok farklı bölüm var. HAVELSAN’ın kapısı hepsine her zaman açık. Yeter ki yetkinliği yüksek, farkındalığı fazla, esnek ve çabuk öğrenebilen arkadaşlarımız olsunlar” dedi.

HAVELSAN Kariyer Zirvesi, savunma sektöründe yer almak isteyen ve gelişimini sürdürmeyi planlayan her öğrencinin izlemesi gereken bir zirve.

YouTube yayınına ulaşmak için tıklayın.Kaynak : Savunmasanayi.Org

Bu haber 40 kez okundu.
Savunma Sanayi Haberleri - 11:00 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.