Genel Başkan Bedri Yalçın, partisine ilişkin açıklamalarda bulundu

Güncel

Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, partilerinin yapısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Yalçın, “Biz bütün dünya milletlerinin umudu olan bir anlayışız. Biz Anadolu’yuz” dedi.

1999 yılında Türkiye’nin her yerinde ve 24 ülkede faaliyet gösteren Anadolu Birliği Derneği’nin devamı olan Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, partisinin izlediği politikalara ilişkin konuştu. Başkan Yalçın şöyle dedi:
 

 

“MEVCUT SİYASİ PARTİLERDEN FARKLIYIZ”
 

“Siyasi çalışmamız 2020‘de başladı. Şu an mevcut 60 ilin üzerinde yapılandık. Çalışmalarımız devam ediyor. Siyasi parti olarak mevcut partilerin hepsinden farklıyız. Bizim geçmişimizde ne bir başbakanlık var ne bir bakanlık var ne de bir milletvekilliği var. Bu görevlerde bulunan kimse yok. Tamamen halkın içindeyiz. Halkın dertlerini dile getirebilecek, sorunlarıyla ilgilenecek bir siyasi yapıyız.”
 

 

BAŞKAN YALÇIN, ANADOLU BİRLİĞİ’NİN AÇILIMINI ANLATTI
 

“Anadolu Birliğinin açılımı Allah’ın birliği, aile birliği, akıl birliği, Atatürk’ün birliği olmak üzere Anadolu Birliği ile tamamlamış oluyoruz. Bizim asla bir ideolojimiz yok. Sağcı veya solcu değil Anadolu’yuz, Anadolu’nun ta kendisiyiz biz. Bizim için önemli olan Anadolu insanını kucaklamak. Kişilerin rengi, dili, ırkı hiç fark etmez. Hangi milletten olursa olsun yeter ki Anadolu olsun. Gazi Mustafa Kemal’in de dediği gibi, “Yeniden Anadolu” sözüyle çıkış yaparak, bütün dünya milletlerinin umudu olan bir anlayışız. Biz Anadolu’yuz”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı