18° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

Google, 2 gigabit fiber internet testleri başlatıyor

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 09/15/2020 13:11 A A


Google‘ın çatı şirketi Alphabet‘in erişim bölümü, yeni müşteriler için 100 Mbps fiber internet maliyetini düşürürken, geleneksel TV aboneliğini de ucuzlatmıştı. Bugün ise, Google Fiber, önümüzdeki ay 2 Gigabit fiber internet planının testleri hakkında açıklamada bulundu.

Google Fiber internet testleri başlıyor

Müşterilerin en yoğun şartlarda bile işlerini ve ihtiyaç duydukları internet hızını sunmayı amaçlayan Google, 2 gigabit indirme ve 1 gigabit yükleme planı için yeni abonelik ücretini belirledi.

Abonelerin kullanımına henüz modeli belirlenmemiş bir Wi-Fi 6 yönlendirici ve ağ genişletici sağlayacak olan Google, ağ tasarımına yaklaşımı nedeniyle daha yüksek hızlar sunabileceğini söylüyor.

google fiber internet testleri

Önümüzdeki ay ABD’nin Tennessee ve Alabama eyaletlerinde testine başlanacak yeni fiber internet fiyatların olumlu karşılanması bekleniyor. 2 Gig indirme ve 1 Gig yükleme hızlarının sunulacağı yeni fiber internet planının müşteriye maliyeti 100 dolar olacak. Neredeyse iki katı hıza sahip yeni paket, eskisinden sadece 30 dolar daha pahalı olacak.

Diğer şehirlerdeki testler, 2021’in başlarında çoğu Google Fiber ve Google Fiber Webpass kullanan şehirlerde yapılacak. Fiber şu anda ABD’deki 19 şehirde aktif olarak kullanılıyor.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 27 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 13:11 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin