19° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Google Asistan sinema bileti alabilecek!

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 11/21/2019 23:50 A A


Geçtiğimiz haftalarda yeni özellikleri yayınlanan Google Asistan birçok kullanıcının ilgisini çekmeyi başarmıştı. Bugün itibarıyla yayınlanan güncelleme ile birlikte akıllı asistan tekrar gündemde olacak gibi görünüyor.

Google Asistan sizin yerinize sinema bileti rezervasyonu yapabilecek

Google Asistan sizin yerinize sinema bileti alabilecek

Akıllı asistanlar günlük hayatımızı kolaylaştırmak için gelişmeye devam ediyor. Apple, uzun süredir Siri ile rakiplerini geride bırakıyordu. Ancak Google Asistan yeni özellikleri ile diğer asistanlardan daha iyi performans göstererek aradaki farkı hızla kapatıyor.

Firma daha önce Duplex adını verdiği bir hizmeti tanıtmıştı. Bu hizmet sayesinde cihazınız sizin yerinize telefon görüşmesi yaparak tüm işlemleri gerçekleştirebiliyordu. İnsan sesine benzerlik gösteren bir teknoloji kullanıldığı için karşı taraf bir bot ile konuştuğunu anlayamıyordu. CEO Sundar Pichai, Duplex özelliği için ” Yapay zeka basit ama zaman alan görevleri yerine getirmesi için tasarlanıyor. Biz de bu yaklaşım ile yeni özelliklerimizi hizmetinize sunacağız.” demişti.

Artık Google Asistan aracılığı ile herhangi bir siteyi ziyaret edebileceksiniz. Bu özellik herhangi bir internet tarayıcısına ihtiyaç duymadan internette gezmenizi sağlayacak. Benzer şekilde herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymadan sinema bileti rezervasyonu yapabileceksiniz.

Şirket sinema bileti için ABD’deki Fandango, MovieTickets.com, AMC, MJR Tiyatroları veya İngiltere’deki ODEON gibi 70’ten fazla şirket ile anlaştıklarını açıkladı. Bu özelliğin kullanılması için şirketler akıllı asistan için bazı geliştirmeler yapıyor. Şimdilik desteklenmeyen firmalar aracılığı ile bilet alınamasa da ileride geliştirilen sistem ile Google Asistan tüm dünyadaki hizmetleri sağlayabilecek.Kaynağa Gitmek İçin Tıklayınız.

Bu haber 59 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 23:50 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin