16° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Google Play yıllardır beklenen özelliğe kavuşuyor!

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 08/09/2020 20:00 A A


Android geliştiricilerinin yıllardır gelmesini beklediği özellik sonunda geliyor. Geliştiricilerin uygulamalarını öne çıkarmak için en büyük kozu olan kullanıcı incelemeleri daha basit hale getirilecek. Kullanıcıların bir zahmet olarak gördüğü uygulama incelemeleri artık bir zahmet olmaktan çıkacak.

Google Play incelemeleri uygulama içerisinden yapılabilecek

Google’ın yeni hayata geçirdiği API ile uygulama incelemelerini, uygulamadan çıkmadan yapabileceğiz. Bu da uygulamaların bizden sürekli beş yıldız istemesinin önüne geçecek. Hem geliştirici, hem de kullanıcı açısından oldukça faydalı bir özellik yolda.

Bildirimler şöyle görünecek:

google play incelemeleri

Bu özelliğin daha basit hale getirilmesi için geliştiriciler uzun zamandır talepte bulunuyordu. Sonunda rahat bir nefes alacaklar gibi görünüyor.

Android’in resmi geliştirici blogunda yayınlanan gönderi, geliştiricilerin bu özelliği uygulamaya nasıl ekleyebileceği konusunda bilgiler içeriyor. Eğer bir uygulama geliştiricisi iseniz özelliği uygulamanıza veya oyununuza eklemek için talimatlara buradan ulaşabilirsiniz.

Bu özellik uygulamayı açtığınız anda karşınıza çıkmayacak, bildirimlerin ne zaman karşınıza çıkacağı uygulamanın kontrolünde olacak. Oyun oynarken veya uygulamada işlerinizi yaparken bu bildirimlerin bir anda karşımıza çıkması hiç hoş olmazdı.

Siz bu özelliği gerekli buluyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 42 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 20:00 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin