ABB’nin bilgisayar eğitimine katılan muhtarlarda mezuniyet sevinci

Güncel


 Sosyal sorumluluk projelerine hız kesmeden devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentli muhtarlara yönelik başlattığı teknoloji eğitimlerini tamamladı. Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı ile Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı iş birliğiyle düzenlenen “bilgisayar eğitimi” kapsamında Polatlı ve Sincan’dan sonra Çubuk ve Akyurt ilçelerinde de mezuniyet sevinci yaşandı. İki aylık eğitimin ardından sertifikalarını alan toplam 50 muhtar, Çubuk Vadisi’nde fidan dikti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te merkez ve çevre ilçelerde görev yapan muhtarlara yönelik başlattığı temel bilgisayar eğitimlerini tamamladı.

Pilot bölge olarak seçilen Polatlı ve Sincan’dan sonra Çubuk ve Akyurt ilçelerinde de bilgisayar eğitimi alan muhtarlara katılım sertifikalarını Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Önder Yanmaz verdi.

İki aylık ücretsiz teknoloji eğitimi

Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı ile Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından “Bilgisayar Bilmeyen Muhtar Kalmasın Projesi” kapsamında toplam 50 muhtara iki ay boyunca haftada iki gün ücretsiz olarak bilgisayar eğitimi verildi.

Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Önder Yanmaz, Çubuk ve Akyurt’ta düzenlenen sertifika töreninde muhtarların mezuniyet sevincine ortak olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Sosyal Belediyecilik anlayışı kapsamında başlattığımız muhtarlara teknoloji eğitimlerine ilk olarak Polatlı’da başlattık. Ardından Çubuk, Akyurt ve Sincan Yenikent’te verdiğimiz bilgisayar eğitimini de tamamladık. Yeşilin Başkentine muhtarlarla birlikte biz de katkı yapmayı istedik ve Çubuk Vadisi’nde fidan diktik. Muhtarlarımızdan gelecek yeni talepleri de değerlendirmeye devam edeceğiz.”

Bilgisayar Eğitmeni Mustafa Sandıklı bir öğrenci gibi muhtarların bilmediklerini öğrendiğini, bazı bilgilerini de pekiştirdiğini vurgulayarak, “Muhtarlarımıza temel bilgisayar programlarını, günümüzün gelişen mobil uygulamaları ile Büyükşehir’in ‘Muhtar Ankara’ ve ‘Başkent Mobil’ uygulamalarını nasıl kullanacaklarını öğretmeye çalıştık. Bu iletişimi sağlıklı sağlayabilmeleri için de kısaca uygulayacakları yolları onlara tarif ettik” dedi.

Muhtarlardan Büyükşehir’e teşekkür

Çubuk ve Akyurt ilçelerinde bilgisayar eğitimine yoğun ilgi gösteren ve mezuniyet heyecanı yaşayan muhtarlar düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

Emrah Karakuş (Çubuk Kösrelik Mahalle Muhtarı): “Bize sunulan bilgisayar eğitiminden memnun kaldık. Birçok işimizi bilgisayar üzerinden yapıyoruz. Sertifikalarımızı da aldık, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.