Ağıralioğlu: “Bu berbat bir oligarşi”

Güncel


İYİ Parti Türk Dünyası ve Yurt Dışı Türkler Başkanı Yavuz Ağıralioğlu, iktidarın 2053 ve 2071 söylemlerine tepki göstererek “Türk milletinin ayağa kalkmak için tarihe değil, programa ihtiyacı var” dedi.

İYİ Parti Türk Dünyası ve Yurt Dışı Türkler Başkanı Yavuz Ağıralioğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında konuştu. Ağıralioğlu’nun gündeminde ekonomik gelişmeler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin arasındaki rektör diyaloğu, doğalgaz kısıntısı ve diğer gelişmeler vardı.

“HİPERENFLASYON ZAMANINA GİRDİĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUZ”

“Biz hiperenflasyon zamanına girdiğimizi, önümüzdeki dönem karşı karşıya kalacağımız en büyük problemin hiperenflasyon olacağını düşünüyoruz.” diyen Ağıralioğlu, ”Enflasyonda üç haneli rakamları bekliyoruz ama ekonomi kurmayları bize tek haneli rakamları göreceğimizi söylüyorlar. Bu TL’den sıfır atmak gibi bir şey değildir. Gerçeklikten kopmuş ekonomi programı uygulayanların kafalarında herhalde enflasyon rakamlarından virgül atmak gibi bir stratejileri var. Virgül atmadan şu anda gördüğümüz politikalarla enflasyonu tek haneli rakamlara indirmek hayal bile değildir. Allah yönetim kalitesini kaybetmiş bu iktidardan memleketi ciddiyetle teslim alacak ve problemlerini çözebilecek bize iktidar nasip etsin.“ ifadelerini kullandı.

“BU BERBAT BİR OLİGARŞİ”

Türkiye’nin başkan ve adamlarından ibaret bir yönetimle temsil edildiğini ifade eden Ağıralioğlu, “Bu berbat bir oligarşidir. Bu parti yönetimi bile değildir. Bu dediğimin ne kadar gerçek olduğunu AK Parti’deki arkadaşlarımız da bilir. AK Parti ile siyasete başlamış ve şu güne şahit olan herkes benim ne demek istediğimi anlayacak problemlerle karşı karşıyadır. Tayyip Bey ve adamlar, Tayyip Bey ve adamları, Tayyip Bey ve yakın olanlar, Tayyip Bey’in kıymet verdikleri… Bu memlekette kurumsal, bürokratik, akademik hafızamız kaybolmuştur. Bu memlekette sadece Tayyip Erdoğan ve Tayyip Erdoğan’ın kıymet verdiği adamlar vardır. Başkan ve adamlarından ibaret olan bir yönetim tarzı Türkiye’nin 2022 yılında razı olacağı bir yönetim tarzı değildir” şeklinde konuştu.

GAZİANTEP’TEKİ REKTÖR DİYALOĞU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep ziyareti sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’le arasında geçen rektör diyaloğuna dikkat çeken Ağıralioğlu, ”Rektör kimdir bilmiyorum ama böyle mevzu edilerek rektörlükte kalmak yerine yerinde kalmamayı tercih eden bir rektör olmasını tercih ederim. Merak ediyorum, kendisi böyle konuşulan bir adam olarak Fatma Şahin’le görüşmeye kalkmış mıdır, sayın Cumhurbaşkanı’na ulaşmaya çalışıyor mudur? Bunları yapmak yerine böyle mevzu edilen bir yerde akademinin itibarını korumak için benim yapacağım iş istifa etmektir diyebilir mi acaba?” dedi.  

DOĞALGAZ KISINTILARI

Doğalgaz kısıntılarıyla ilgili mağduriyet yaşayan üreticilerden ciddi tepkiler geldiğini dile getiren Ağıralioğlu ayakta zor duran firmaların sırtına dayanılmaz yükler eklendiğini savundu. Ağıralioğlu bu durumun hükümete eksi puan olarak geleceğini ifade etti.

KKTC SEÇİMLERİ


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.