Akçansa’nın 2021 faaliyet raporu

Güncel


Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin 2021 yılı faaliyet raporu açıklandı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen raporda şunlar kaydedildi:

”Akçansa satış gelirlerini 2021 yılı son çeyreğinde yıllık bazda yüzde yüzde 52 ve 2021 yılının tamanında yüzde 46 artırarak sırasıyla 895 milyon TL ve 2.871 milyon TL’ye çıkardı. Akçansa, Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi olarak 2021 yılında satış gelirlerini 2.871 milyon TL’ye ulaştırarak sektörel yolculuğuna başarıyla devam etmektedir. Pandeminin etkilerinin küresel olarak hissedildiği 2021’de elde edilen performansla pazardaki güçlü
konumunu koruyan Akçansa, 4. çeyrekte de devam eden girdi maliyetlerindeki yükseliş trendinin etkisini kısmen dengeleyen güçlü talep ortamı ve operasyonel verimlilik sayesinde aynı dönemde net karını 303,6 milyon TL ’ye çıkardı. Akçansa Çimento Genel Müdürü M. Zeki Kanadıkırık, yapı malzemeleri sektörünün lideri konumu ile çalışmalarına güçlü şekilde devam ettikleri bir yılın geride kaldığını ve Akçansa’nın katma değeri yüksek ürünlerde toplam ihracatının 3.7 milyon ton olduğunu vurguladı. Kanadıkırık, 2022 yılında da sektör olarak ihracat performanslarının başarılı geçeceğine inandığını belirtti.”

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.