Aksakal: “Ekonomide yaşanan fırtına, yarın tayfuna dönüşür!”

Güncel


Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, gerçekleştirdiği basın toplantısında yaşanan gelişmeleri, ülke ve dünya gündemini değerlendirdi.

Aksakal; “Cumhurbaşkanına; İşçi, Memur ve Emekli maaşlarına mutlak surette en az 3 bin lira seyyanen zam yapılmasının artık kaçınılmaz olduğunu hatırlatıyorum.”

Aksakal açıklamasında;

“Değerli basın mensupları, saygıdeğer arkadaşlarım,

Sağlık Bakanı Sayın Koca’nın yüksek sesle “endişe etmeyiniz, müsterih olunuz” dediği günden bu yana dün itibariyle vaka sayısı 1.210.981, vefat sayısı da 2.606’ya ulaştı.

Hakikaten söyleyecek söz bulmakta zorlandığımızı itiraf etmeliyim. Demek ki “müsterih olun” tavsiyesine bu millet tam olarak itibar etse manzaranın kat be kat fazlasını yaşama tehlikesiyle karşı karşıyayız.

Buradan yurttaşlarımıza yeniden hatırlatmak istiyorum; siz Sağlık Bakanına güvenip rehavete kapılmayın!

Demek ki sayın Bakan’ın bu yaklaşımına göre günde ortalama 217 kişinin yaşamını yitirmesinin “eğitim zaiyatı” kategorisine girdiği anlaşılıyor. Ve tabii insan yaşamına nasıl şaşı baktıklarının da bir ispatı olarak karşımıza çıkıyor.

Türk bilim insanlarının özverili çalışmaları sonrasında üretilen Turkovac aşısının kullanılmaya başlanılması önemli bir aşamadır. Bunun asıl önemli olan

bir diğer aşaması da Dünya Sağlık Örgütü’nün de onayını almak olacaktır. Bu konuda biraz daha acele edilmesi gerektiği inancındayım.

Ancak, aşı karşıtlığında ısrar eden yurttaşlarımızın da kaygılarını giderecek özellikleri ihtiva eden yerli ve inaktif özellikli bu aşıdan mutlak surette en az üç doz aşılarını yaptırmaları gerçekten hayati önem taşıyor.


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.