Akşener: “Bu harami düzeni değiştireceğiz”

Güncel


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Senin çocuğun işsizken 5 maaş alan o danışman haram yiyor. Dolayısıyla o maaşı verenlere haram zıkkım olsun.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Mersin programı kapsamında Erdemli ve Akdeniz ilçeleri ardından üçüncü durağı Tarsus oldu.

İlçedeki esnafları ziyaret eden Akşener, girdiği bir dükkanda çalışanlara gün içinde kaç müşteri geldiğini sordu.

Sadece 1 kişinin alışveriş yaptığını öğrenen Akşener, “Yürümez ki bu iş. Vay be…” diyerek şaşkınlığını dile getirdi.

“VERİLEN SÖZLER UNUTULDU”

Esnaf ziyaretleri ardından “Başbakan Akşener” sloganları altında kendisini bekleyenlere hitap eden İYİ Parti lideri; atanamayan öğretmenler, EYT’liler ve çiftçiler için verilen sözlerin unutulduğu söyledi.

“TÜRKİYE İNSANLARIN DÖVÜŞTÜRÜLDÜĞÜ BİR DİLLE YÖNETİLİYOR”

Türkiye’nin uzun zamandır insanların dövüştürüldüğü siyasi bir dille yönetildiğini savunan Akşener, geçmişteki bir grup toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşılıklı sözlerinin kendisine sorulduğunu hatırlattı.

“HANİ SEÇMEN VELİNİMETTİ”

Akşener “İçimden geçen ‘elinin körünü diyorum’du ama diyemedim, ‘bana ne’ dedim. Ve o gün partiye geldim ve dedim ki; vatandaş kazık yiyor, siyasiler birbirleriyle başka konular üzerinden kavga ediyor. Hani seçmen velinimetti. Hani bu meydanlara ağalar gelip, ister bin kişi ister yüz kişi ister elli kişi gelip konuşmak mecburiyetindeydi. Hani her siyasetçi gerçek derdin, sizin dertlerinizin çözümüne dair konuşmak durumundaydı. Bunların hepsi kayboldu gitti.” şeklinde konuştu.

“BU HARAMİ DÜZENİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.