Akşener: “Çok merak ediyorlarsa derhal bir seçim kararı alsınlar, biz de hemen açıklayalım”

Güncel


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağına yönelik tartışmalar üzerinden Cumhur İttifakı’na yüklendi. Akşener, “Çok merak ediyorlarsa derhal bir seçim kararı alsınlar, biz de hemen açıklayalım.” dedi. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, KRT ekranlarında Çiğdem Akdemir’in canlı yayın konuğu oldu.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağına yönelik tartışmalar üzerinden Cumhur İttifakı’na yüklenen Akşener, “Çok merak ediyorlarsa derhal bir seçim kararı alsınlar, biz de hemen açıklayalım.” dedi.

Hem Cumhurbaşkanlığı seçimini hem de Meclis’teki çoğunluğu mutlaka almaları gerektiğini vurgulayan Akşener, “Var sayalım Allah korusun kazanılamadı, bir sonraki seçimde Sayın Erdoğan’ın yerine geçecek adamı konuşuruz. Bu ülkede sistemin değiştirilmesine dair cümle bir daha kuramayız.” şeklinde konuştu.

6’lı masada HDP’nin de olduğuna yönelik açıklamalar hatırlatılan Akşener, “Habur’da teröristler rahatsız olmasın diye Türk bayrağının çıkarıldığı çadır mahkemelerini yapmış Erdoğan’ın, masanın altında herhangi bir şey arama hakkı, hukuku, haddi yoktur.” ifadelerini kullandı.

Seçim yasası için “Bu kanunun geçiş meselesi bizim aramıza fitne koymaktı” diyen Akşener’in gündeminde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun “Seçim kanunuyla şartlar değişti. Üçüncü ittifak olabilir” çıkışı ile Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın Cumhurbaşkanı adayı tarifine yönelik açıklaması da vardı.

Akşener’in konuşmasından satırbaşları şöyle:

“(Alp Emeç’in tutuklanması) Şu anda arkadaşlarımız takip ediyor. Ben de bizzat takip ediyorum. Çünkü bu kadar olmaz artık. Şimdi Sayın Erdoğan’ın şöyle bir durumu oluştu. Hem Cumhurbaşkanı aynı zamanda kendisi AK Parti’nin genel başkanı. Her AK Parti grup toplantısında canı istediğini söylüyor. Biz kendisine bir cümle sart ettiğimiz zaman Cumhurbaşkanı şapkası devreye giriyor.

İşte 16 Nisan 2017. O zamanlar partimiz yoktu. Bugünleri anlattık ama maalesef sonuç farklı oldu. 4 senedir bu ucube sistemle beraberiz. Bu ucube sistemin Türkiye’ye yaşattıkları… İşte Alp’in durup dururken, genç bir çocuk. Düşe düşe 20 yaşındaki genç bir gence mi düştünüz? Bu nasıl bir şeydir? Nasıl tutuklu halde tutuyorsunuz? Günahtır.

Böyle bir sistemin içinde hem AK Parti genel başkanı hem de seçilmiş Cumhurbaşkanı. Bütün bunları bir araya koyduğunuzda, ister sivil muhalefet ister bizim gibi siyasi muhalefet, insanlar derdini espri ile bile söyleyemiyor.

Ekonomiden sorumlu bakan insanlar açım dediği zaman, gözleri ışıltılı arkadaşımız gelecek aralık ayına kadar sabredin diyor. Malatya’da eve ekmek götüremiyorum diyen bir vatandaşa nankör denmişti. Herhangi bir konuda ihtiyacı olana, derdini söylemeye kalkışana ya nankör, ya terörist, ya hain… Böyle bir şey olabilir mi? İşte Türk tipi partili Cumhurbaşkanlığı hikayesinin sonu.


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.